Vladimiras Putinas galėjo sumokėti Kim Jong Unui 3 mlrd. dolerių už karinę amuniciją

Rusija pagal susitarimą su Šiaurės Korėja išleido milijardus dolerių už karinės amunicijos tiekimą, rašo "Bloomberg".

Dėl didelės paklausos, kurią sukėlė karas Ukrainoje, padidėjo pasaulinės tokių produktų kainos.

Taigi, NATO pajėgų naudojami 155 mm artilerijos sviediniai kainuoja apie 3000 JAV dolerių už vienetą.

Taigi, jei Šiaurės Korėja parduotų šaudmenis panašiomis kainomis, Rusija turėtų sumokėti 3 mlrd. dolerių.

Tai dideli pinigai Pchenjanui.

Remiantis Pietų Korėjos centrinio banko skaičiavimais, tie 3 mlrd. dolerių sudaro daugiau nei 10 % KLDR ekonomikos, kuri iš viso siekia 25 mlrd. dolerių.

"Šiaurės Korėja yra pelno siekianti tauta", - pastebi Kingas Mallory, RAND Corp Pasaulinės rizikos ir saugumo centro direktorius.

Pasak jo, kalbant apie grynuosius pinigų srautus, sandoriai su Rusija yra labai svarbūs respublikos lyderiui Kim Jong Unui.

"Negali būti, kad [gynybos ministras Sergejus] Šoigu, užsienio reikalų ministras [Sergejus Lavrovas] ir Rusijos prezidentas [Vladimiras Putinas] vilioja Kim Jong Uną už grašius", - priduria K. Mallory.

Jis mano, kad tikėtina, jog Rusija pasiūlė Kimui pagalbos paketą, į kurį įeina grynieji pinigai, prieiga prie jos bankų sistemų, technologijų perdavimas ir pagalba įsigyjant ginklų komponentų užsienyje.

Dieną prieš tai paaiškėjo, kad Šiaurės Korėja išsiuntė Rusijai daugiau kaip 1 mln. artilerijos sviedinių, skirtų karui su Ukraina.

Iš viso nuo rugpjūčio mėn. buvo pristatyta 10 tokių šovinių. Be to, Pchenjanas atsiuntė patarėjų, kurie padeda konsultuotis dėl šių šaudmenų naudojimo.

Džamstauno fondo tyrimų grupė apskaičiavo, kad Rusijos kariuomenė kasdien fronte iššvaisto tūkstančius artilerijos sviedinių, todėl jų trūksta, o KLDR turi milijonines atsargas.

Tiekiamos amunicijos turėtų užtekti dviem mėnesiams intensyvių kovų.

Remiantis palydovinėmis nuotraukomis, Rusijos laivai rugpjūčio viduryje pradėjo gabenti konteinerius iš Šiaurės Korėjos į Primorsko kraštą, o rugsėjį krovinys geležinkeliu buvo pristatytas į ginklų sandėlį Tichorecke, Krasnodaro krašte. 

Prieš tai liepos 25 d. Pchenjane lankėsi Sergejus Šoigu. Oficiali kelionės priežastis buvo dalyvavimas Korėjos karo pabaigos 70-ųjų metinių minėjime.

Tačiau, remiantis JAV žvalgybos pranešimais, ministro tikslas iš tikrųjų buvo svarbus ginklų sandoris dėl ginklų, reikalingų karui Ukrainoje tęsti, tiekimo. Netrukus po to Maskva slapta nusiuntė į Pchenjaną VIP karinį lėktuvą.

Pasak JAV nacionalinio saugumo tarybos atstovo spaudai Džono Kirbio (John Kirby), šaudmenys nebuvo vienintelis Maskvos prašymas. Kaip pažymėjo analitikai, Pchenjanas turi trumpojo nuotolio balistinių raketų, kurių charakteristikos panašios į Rusijos "Iskander".

Abiejų šalių karinis bendradarbiavimas įgavo naują pagreitį po to, kai Kim Jong Unas rugsėjo viduryje susitiko su V. Putinu.

Šiaurės Korėjos lyderis karą su Ukraina pavadino "šventa kova" ir pareiškė esąs pasirengęs su Rusijos prezidentu dirbti pagal "100 metų planą", kad būtų sukurti stabilūs santykiai siekiant "tikro tarptautinio teisingumo".

Kita vertus, V. Putinas kalbėjo apie Rusijos karinio-techninio bendradarbiavimo su KLDR perspektyvas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder