Vašingtonui patvirtinus mokymo programą, didėja Ukrainos šansai gauti F-15 ir F-16 naikintuvus

(2)

JAV atsargiai vertina įrangos siuntimą Ukrainai, nes baiminasi, kad amerikiečių ginklai gali būti panaudoti Rusijos teritorijoje.

Šią savaitę Ukraina priartėjo prie galimybės papildyti savo oro pajėgas modernesniais amerikiečių naikintuvais, kai Jungtinių Valstijų įstatymų leidėjai sutiko apmokėti pilotų mokymą JAV, kad jie galėtų mokytis valdyti naikintuvus F-15 ir F-16.

Šią savaitę JAV Kongresas patvirtino Gynybos įstatymą, į kurį įtraukta 100 mln. dolerių pataisa, skirta padėti Ukrainai pakeisti savo karinę techniką ir atsisakyti pasenusios sovietinės technikos, kurią šiuo metu sudaro MiG-29 ir "Suchoj" lėktuvai.

"Ukrainiečių pilotai bus mokomi skraidyti JAV naikintuvais F-15 ir F-16", - šeštadienį sakė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas.

"Šiai įstatymo projekto dėl 2023 fiskalinių metų JAV gynybos biudžeto pataisai pritarė Atstovų Rūmai. Tam planuojama skirti 100 mln. dolerių".

Šis įvykis atgaivino spėliones, kad Ukrainai gali būti suteikti F klasės naikintuvai iš JAV arba Lenkijos, kuri skraidina F-16, taip pat sovietinių laikų MiG karo lėktuvus.

Anksčiau raginimų suteikti karo lėktuvus ir kitą karinę pagalbą, ypač iš Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorės Liz Truss, būta ir anksčiau.

Tačiau Vašingtonas iki šiol atsargiai siuntė įrangą Ukrainai, nes baiminosi, kad Ukrainos pajėgos panaudos JAV ginklus Rusijos teritorijai pulti.

Vienintelis iki šiol žinomas sandoris žlugo kovo mėnesį, kai Lenkija pareiškė, kad perduos Ukrainai savo naikintuvus MiG mainais į JAV siūlomus F-16 pakaitalus, o Vašingtonas atsisakė.

Mokymai prasidės ne iš karto. JAV Senatas, kuris dėl jo turėtų balsuoti tik rugsėjį, dar turi priimti įstatymo projektą, o baziniai F-15 ir F-16 mokymai trunka mažiausiai tris mėnesius.

Kijevas nuo pat karo pradžios reikalauja geresnių lėktuvų, kad galėtų konkuruoti su pažangesnėmis Rusijos karinėmis oro pajėgomis.

"Mes kovojame su septintojo ir aštuntojo dešimtmečių įranga, o jie - su 2010 m. ir vėlesne", - kovo mėnesį sakė Ukrainos karinių oro pajėgų atstovas spaudai pulkininkas Jurijus Ignatas.

"Būtume dėkingi už sovietų gamybos įrangą, kurią mums pasiūlytų Vidurio Europos šalys, vis dar turinčios šios įrangos. Tačiau jos nepakaks", - sakė jis. "Taip pat norėtume turėti vakarietiškų lėktuvų, pavyzdžiui, F15, F16".

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder