Nuotrauka: Pernille Meyer Sorensen | Dešimtys tūkstančių krabų plaukiojo vandenyno paviršiuje

Vandenyną dengia paslaptingas "kilimas" iš tūkstančių krabų: niekas nežino, kokiai rūšiai jie priklauso

Mokslininkai prie Vakarų Australijos krantų aptiko keistą masinį krabų susibūrimą ir dabar mano, kad jie gali atstovauti naujai rūšiai.

Tyrėjų komanda plaukė laivu iš Denhemo į Dirko Hargo salą pasiimti povandeninės įrangos delfinų tyrimams, kai susidūrė su kažkuo keistu.

Prie Vakarų Australijos krantų, maždaug už 800 km į šiaurę nuo Perto, susidarė įspūdingas krabų "kilimas", praneša "ABC News".

Pasak tyrėjo Leono Dešampo (Leon Deschamps), priešais juos ir kolegas aptiktas stebinantis krabų telkinys - tai nebuvo šimtai ar net tūkstančiai jūros gyvių, paviršiuje plūduriavo dešimtys tūkstančių krabų.

Mokslininkams teko sulėtinti valtį, kad prasibrautų pro šį vandens paviršiuje esantį gyvą gaublį.

Pasak Deschamps, vandenyje plūduriavo mažyčiai rudi ir oranžiniai krabai - vieni buvo maži kaip moneta, kiti - apelsino dydžio.

Mokslininko šeima šioje vietovėje gyvena jau daugiau nei 100 metų ir per visą tą laiką nieko panašaus nėra matę.

Dėl to komanda nufilmavo keletą kadrų ir plaukė toliau.

Tada Deschampsas ir jo komanda kreipėsi į kolegas visame pasaulyje, kad šie nustatytų keistą krabų invaziją.

Mokslininkai spėjo, kad vėžiagyviai gali būti naujas keturkojų plaukiojančių krabų (Thalamita sima) porūšis.

Pasak Vašingtono valstijos vėžiagyvių muziejaus kuratoriaus Andrew Hosie'o, sprendžiant iš nuotraukų ir vaizdo įrašų, krabai prie Vakarų Australijos krantų priklauso Thalamita sima rūšiai, tačiau jis taip pat neatmeta, kad tai gali būti ir naujas porūšis - norint tai nustatyti tikrai, reikės atlikti genetinius tyrimus.

Dr. Hosie taip pat pažymi, kad Thalamita sima rūšis aptinkama sekliuose vandenyse iki pat Perto, taip pat šiauriau Indonezijoje ir net pietų Japonijoje.

Kartu jis pažymi, kad tokia krabų migracija anksčiau nebuvo užfiksuota. Mokslininkai spėja, kad krabai plaukia iš įlankos į mažiau sūrų vandenį, kad galėtų daugintis.

Tikimasi, kad krabai pradės daugintis ir iš kiaušinių išleis lervas, kai išsiris palikuonys, juos pasiims Leuvin srovė ir paskleis toliau, kad išsisklaidytų.

Mokslininkai mano, kad vėžiagyviai iš tikrųjų nemigruoja aplink Pertą, nes per daugelį metų kas nors jau turėjo pastebėti tokį krabų susitelkimą.

Pasak delfinų tyrinėtojo Simono Alleno (Simon Allen), kuris taip pat matė didžiulį krabų "kilimą", įforminti naujos rūšies atradimą, deja, gali būti sudėtinga užduotis.

Tiesa ta, kad mokslininkų bendruomenės nuomonės dėl to, kas yra nauja rūšis, gana dažnai skiriasi.

Iš tikrųjų tik tada, kai mokslininkai turi tam tikrą kiekį įvairių duomenų, jie gali oficialiai paskelbti apie naujos rūšies atradimą.

Tuo pat metu Ryklių įlanka šiuo metu yra labai pažeidžiama dėl klimato kaitos poveikio, tačiau naujos rūšies atsiradimas galėtų atkreipti dėmesį į šią teritoriją ir paskatinti mokslininkus atlikti daugiau tyrimų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder