Valstybės Dūma sudarys pareigūnų, pabėgusių iš Rusijos per Vagnerio maištą, sąrašus
"Mes smerkiame tuos, kurie sunkiu šaliai momentu ją paliko, išvyko. Tai tikrai turėtų būti baudžiama", - pabrėžė žemųjų rūmų pirmininkas.
Pasak V. Volodino, būtina patikrinti, kur buvo tie, kurie "užima svarbius postus, dirba valstybės tarnyboje, valstybinėse įstaigose, akcinėse bendrovėse ir korporacijose".
"Reikia pažiūrėti, ar kas nors žengė tokį žingsnį, nederamą poelgį - tai ne pakeliui tada valstybės tarnybai, užimant pareigas", - sakė jis.
Volodinas pavedė Saugumo ir kovos su korupcija komiteto pirmininkui Vasilijui Piskarevui "kartu su teisėsaugos institucijomis" išanalizuoti, kas bandė išvykti iš šalies maišto metu, ir "tai paviešinti".
Savo ruožtu Dūmos Kontrolės komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Dmitrijus Gusevas paprašė "Rosaviatijos" vadovo Aleksandro Neradko pateikti sąrašus pareigūnų ir verslininkų, kurie išvyko iš Rusijos po to, kai Vagnoriai užėmė Rostovą prie Dono ir pasistūmėjo į Maskvą.
Deputato teigimu, to reikia, kad būtų "sustabdytos klastotės" apie politinio elito narius, kurie pabėgo ir paliko prezidentą Vladimirą Putiną sukilėlių malonei.
"Kad būtų išvengta spekuliacijų šia tema, tiesiog būtina paskelbti iš sostinės išvykusių pareigūnų ir stambiųjų verslininkų sąrašus ir paaiškinti, kodėl jie taip pasielgė", - sakė A. Gusevas.
Anksčiau Valstybės Dūmos deputatas Sultanas Chamzajevas pareikalavo priimti įstatymą, kuris uždraustų pareigūnams išvykti iš šalies, jei būtų įvestas antiteroristinės operacijos (ATO) režimas.
Birželio 24 d. "Svarbios istorijos" išanalizavo "Flightradar" duomenis ir nustatė, kad keli oligarchai, įskaitant artimiausią V. Putino draugą Arkadijų Rotenbergą, galėjo išvykti iš Rusijos kilus Vagnerio PMC samdinių maištui.
Prezidento sparingo partnerio verslo lėktuvas iš Maskvos pakilo 11.30 val. ir nusileido Baku. Skrydis buvo suplanuotas birželio 23 d. vakare, būtent tada, kai Prigožinas paskelbė apie žygį į Maskvą.
Iš šalies taip pat galėjo išvykti Vladimiras Potaninas, holdingo "Interros" prezidentas, užimantis antrąją vietą "Forbes" Rusijos 23,7 mlrd. dolerių vertės turto sąraše. 17 val. jo lėktuvas iš Maskvos išskrido į Stambulą.
Už Rusijos ribų tarp pareigūnų galėjo būti ir Denisas Manturovas, ministro pirmininko pavaduotojas ir Pramonės ir prekybos ministerijos vadovas.
Jo verslo lėktuvas Turkijos Dalamano mieste nusileido 12.06 val.
Panika per Prigožino maištą kilo ir prezidento administracijoje: jie neatmetė pilietinio karo scenarijaus, sakė AP artimas šaltinis.
Šaltinis telegramų kanale "VChK-OGPU" "Staraja plasčad" pažymėjo, kad "kai kurie žmonės Kremliuje" buvo suinteresuoti "skubiu persikėlimu" - tarp svarstomų variantų buvo ir Urugvajus.
Elitas nebesijaučia visiškai saugus, laikraščio "Nezavisimaja gazeta" vyriausiasis redaktorius Konstantinas Remčiukovas sakė laikraščiui "New York Times".
"Keletas žymių žmonių maišto dieną pabėgo iš sostinės", - sakė jis.
"Šie žmonės - ir pareigūnai, ir verslininkai - manė, kad Prigožinas įžengs į Maskvą ir užgrobs valdžią.
Jie tikėjo, kad Maskva pasiduos ir Putino valdžia žlugs", - sakė partijos "Jabloko" federalinės tarybos narys Levas Šlosbergas.
Pasak jo, elito baimė parodė, kad Rusijoje jau seniai nėra valstybės, bet yra jos imitacija, kurios niekas negins.
Rašyti komentarą