Ukrainos poliarinių sričių tyrinėtojai parodė neįtikėtinas banginių nuotraukas iš drono

Ukrainos poliarinių sričių tyrinėtojai parodė neįtikėtinas banginių nuotraukas iš drono

(1)

Šį sezoną Ukrainos Akademiko Vernadskio antarktinės stoties biologai pradėjo naudoti dronus, kad galėtų geriau ištirti didžiausius planetos gyvūnus - banginius.

Kaip paaiškino mokslininkai savo puslapyje feisbuke, išmatuoti šiuos milžinus iš valties ar nuo kranto sudėtinga, tačiau dronų vaizdas šią užduotį gerokai palengvina.

Pavyzdžiui, stoties rajone dažniausiai sutinkami kuprotieji banginiai yra 13-15 metrų ilgio, o mėlynieji banginiai iš viso siekia 30 metrų.

"Kad skaičiavimai būtų tikslesni, mūsų dronas turi papildomą lazerinį aukštimatį, kuris atstumą iki taikinio nustato tiksliau nei bortinis", - paaiškino banginių tyrinėtoja, NKC Biologijos ir ekologijos skyriaus darbuotoja Oksana Savenko.

Pasak poliarinių tyrėjų, nustatę banginio dydį, mokslininkai gali daryti išvadas apie jo amžiaus kategoriją, o tai, savo ruožtu, leis geriau suprasti banginių populiacijų būklę.

Kitas programos tikslas - ištirti, kaip banginiai reaguoja į prie jų artėjančius ir arti jų besiartinančius laivus.

Tai tarptautinis eksperimentas, kurio rezultatas - mokslinio ir pramoginio banginių stebėjimo Antarktidoje taisyklių pakeitimai.

Mokslininkai taip pat naudoja dronus banginių elgsenai apskritai tirti.

Pavyzdžiui, kaip banginių patelės moko savo jauniklius maitintis kriliais arba kaip banginiai bendrauja per grupines medžiokles ir socialinius ryšius.

Šiais metais ukrainiečių tyrėjai Oksana Savenko ir Vadimas Tkačenka padarė kuprotųjų banginių, banginių plekšnių, banginių žudikų, Weddello ruonių ir jūrų leopardų nuotraukas ir akustinius jūrų žinduolių įrašus.

Išsamus banginių tyrimas Akademiko Vernadskio stotyje pradėtas 2018 m.

Mokslininkams atlikus didelį šių gyvūnų fotoidentifikavimo darbą, jau surinkta informacijos apie kuprotųjų banginių migraciją pietų pusrutulyje ir kontaktus tarp šių milžinų populiacijų.

Anksčiau Ukrainos poliarininkai pasakojo, kaip auga nauja subantarktinių pingvinų karta, kuri gimė netoli Akademiko Vernadskio stoties 2022 m. gruodžio pradžioje.

Organizatorių nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder