Žinoma, užsitęsęs karas paveikė ir jų santykius.
Pavyzdžiui, neseniai laidoje vedėjas Nikita Dobryninas išsakė savo nuomonę apie santykius karo metu.
Jis sakė, kad pasibaigus karui bus šokiruojanti neištikimybės ir skyrybų statistika. Pasak jo, daugelis porų, ilgą laiką būdamos per atstumą, apgaudinėja.
Psichologė Kateryna Kliušničenko interviu pasakojo, ar dabar yra tiek daug neištikimų porų, kokiais tikslais vadovaujasi žmonės šioje situacijoje, kaip išgyventi neištikimybę ir skyrybas ir ar įmanoma išsaugoti santykius būnant per atstumą.
Karas yra išbandymas kiekvienai šeimai. Dėl plataus masto invazijos poros buvo priverstos išsiskirti neribotam laikui, o tai bet kokiu atveju turi pastebimą poveikį santykiams. Papasakokite, kaip išgyventi šį laikotarpį, turint omenyje, kad karas taip pat užsitęsė?
Žinoma, atstumas turi įtakos santykiams, tačiau tai nėra svarbiausias išsiskyrimo kriterijus.
Dažniausiai, jei pora turėjo problemų iki išsiskyrimo, atstumas jas tiesiog "išryškina". Svarbu, kad partneriai išmoktų kurti santykius, jei juos skiria didelis atstumas.
Pirmiausia tai bendravimas, o tam iš tikrųjų yra daugybė būdų. Turime trumpąsias žinutes, telefono skambučius, nuotraukas ir vaizdo įrašus, kuriuos galime siųsti vienas kitam.
Todėl susitaikius su tuo, kad pora negali būti fiziškai vienas šalia kito, svarbu pradėti naudotis turimais būdais būti šalia vienas kito.
Beje, daugelis psichologų pritaria jūsų nuomonei. Esu ne kartą girdėjęs, kad svarbiausia santykiuose - bendrauti vienas su kitu.
Taip, taip ir yra. Visada turėtumėte dalytis su partneriu savo emocijomis ir išgyvenimais. Jei iškyla kokių nors svarbių gyvenimo momentų, verta juos spręsti atsižvelgiant į partnerio nuomonę, nes kiekvienam žmogui svarbu jausti, kad jis išlieka partnerio gyvenime net ir per atstumą. Tai susiję su vienas kito verte.
Svajokite ir planuokite. Svajodami ir planuodami tarsi jau leidžiame laiką kartu. Fantazijos yra labai galinga suartėjimo priemonė.
Ir, žinoma, intymumo. Nepamirškite, kad esate pora, o ne tik draugai, todėl labai svarbu naudoti būdus, kaip tai priminti mylimajam.
Tokių būdų yra labai daug ir, jei tik nusiteiksite, galite rasti savo būdą, kaip parodyti, pasakyti ar net padaryti tai kartu net per atstumą.
Visada turėtumėte dalytis savo emocijomis ir išgyvenimais su partneriu.
/ instagram.com/psycholog_katarina
Forumuose rekomenduojami tokie suartėjimo per atstumą "dalykai" kaip erotinės žinutės ar net virtualus seksas.
Iš tiesų santykius palaikyti susirašinėjant galima ir net būtina. Mūsų vaizduotė yra labai galingas įrankis ką nors sukurti. Šiuo atveju aistros, poros kaip vyro ir moters jausmo sukūrimas.
Tačiau jei problema santykiuose susijusi ne tik su tuo, tada tik fiziškai būnant šalia ir užsiimant seksu santykius išgelbėti sunku. Su jais reikia dirbti. O tam reikia kalbėtis ir girdėti vienas kitą.
Beje, laidų vedėjas Nikita Dobryninas kartą pasakė, kad pasibaigus karui matysime masinių skyrybų dėl neištikimybės statistiką, nes vyrai vėl liko Ukrainoje, o moterys išvyko į užsienį. Ką apie tai manote jūs?
Jų visada buvo. Negaliu pasakyti statistikos, bet dabar tikrai daug neištikimybės atvejų. Didžiulė problema yra ta, kad žmonės nesusikalba tarpusavyje. Jie neišsako savo poreikių ir negirdi apie partnerio poreikius.
Daugeliui žmonių neištikimybė atrodo kaip išeitis, kad ji išspręs vienatvės problemą arba įneš šiek tiek supratimo ir aiškumo, galbūt kažką įrodys, tačiau taip toli gražu nėra.
Dėl ko apgaudinėjama - ar dėl to, kad norime žmogiškosios šilumos, kurios buvome netekę, ar tiesiog dėl fizinio malonumo?
Tai susiję tiek su fiziniu poreikiu, tiek su emociniu artumu ir šiluma. Tiek moterys, tiek vyrai gali apgaudinėti arba nemylėti, ir partneriui dėl to labai skaudu.
Tačiau kol manysime, kad kontroliuojame žmogų ir jo jausmus, kad vien žodžio "santykiai" buvimas mums kažką garantuos, tol nuolat pateksime į spąstus.
Santykiai - tai ne tik turėti ir viskas, bet ir dviejų žmonių darbas. Pokalbiai, konfliktai, kompromisai, naujų dalykų mokymasis ir dalijimasis bendra perspektyva.
Jei vienas žmogus tiesiog stengiasi išsaugoti santykius, o kitas to padaryti negali ir nusprendžia apgaudinėti, manau, svarbu užduoti klausimą, ar tai tikrai tas žmogus, šalia kurio reikia gyventi?
Santykiai nėra tik valgymas ir viskas, tai dviejų žmonių darbas.
instagram.com/psycholog_katarina
Ką manote apie įpročius santykiuose? Ne veltui daugelis žmonių sako, kad meilė metams bėgant transformuojasi. Ar tai gali būti priežastis išsiskirti?
Žmonės išsiskiria dėl įvairių priežasčių, ne tik dėl įpročio. Tai gali būti skirtingas požiūris į ateitį, skirtingos vertybės, savanaudiškumas, nenoras išklausyti ir išgirsti partnerį, pavydas ir daug kitų dalykų.
Patikėkite, visa tai nėra svetima ir civiliams, ir kariškiams.
Šiais laikais daugelis vyrų yra fronte, o būti gynėjo žmona nėra lengva užduotis. Na, žiūrėk, vyro niekada nebūna namie, visos pareigos gula ant moterų pečių. Kaip išsaugoti santykius tokioje situacijoje, kai atrodo, kad jie nėra pirmoje vietoje?
Moteriai labai sunku būti tokiomis sąlygomis tiek fiziškai, tiek psichologiškai.
Tačiau net jei širdis suspausta iš baimės, vis tiek turėtumėte palaikyti pozityvų bendravimą su savo mylimu herojumi. Tai nelengva, bet labai svarbu, kad santykiai išliktų gyvi.
Kariškių žmonoms ir draugėms patariu būtinai susirasti saugią vietą, kur galėtų pasikalbėti apie savo rūpesčius: savanorių centrus, psichologą, draugus, kurie ne nuvertintų, o tiesiog palaikytų tokiu sunkiu laikotarpiu.
Taip lengviau įveiksite baimę ir skausmą, šiek tiek atleisite situaciją ir protingai paremsite savo partnerį, kuriam dabar dar sunkiau nei jums. Visada reikia įsitraukti į vienas kito situaciją.
Manau, kad daugelis moterų pokalbį pradeda nuo klausimų: "Kada baigsis karas?", "Kada tu grįši namo?", "Kiek tu gali padaryti? Aš tavęs laukiu."
Suprantu visų moterų jausmus. Jos lieka vienos su vaikais, o jų mylimas vyras kasdien rizikuoja savo gyvybe.
Tačiau pirmiausia labai svarbu ne kankinti vyrą šiais klausimais, o suteikti jam supratimą, kad jis yra mylimas, laukiamas, juo tikima ir palaikoma.
Taip, būtent palaiko, net jei jo sprendimas buvo vykti į frontą, paliekant ramų civilinį gyvenimą.
Karo metu kalbama ne apie karą, o apie gyvenimą. Ir šios taisyklės svarbu laikytis bendraujant su žmogumi!
Kartu su juo kurkite planus, svajokite, kalbėkite apie malonias gyvenimo akimirkas. Tai labai palaikys ir suteiks vyrui jėgų.
Šaltinis: UNIAN.net
Rašyti komentarą