Rusijos ginkluotė beviltiškai atsiliks

Tyrimas: Rusijos ginkluotė beviltiškai atsiliks, jei Vakarų šalys uždarys elektronikos tiekimo spragas

(7)

Be vakarietiško elektroninio "įdaro" Rusijos ginklai virstų geležies krūva, teigia Didžiosios Britanijos karališkojo Jungtinio gynybos studijų instituto ekspertai, - skelbia BBC.

Tačiau, nepaisant sankcijų, Rusija vis dar gauna reikalingų komponentų iš Vakarų.

Kas ir kaip aprūpina Rusijos kariuomenę reikalingomis dalimis?

Naujausioje Rusijos įrangoje naudojama daugiau kaip 450 įvairių importuotų komponentų, daugiausia iš JAV, taip pat iš Japonijos, Taivano, Korėjos ir Europos šalių; šie elementai naudojami "Iskander" ir "Tornado-S" raketose ir daugelyje kitų šaudmenų, taip pat bepiločiuose orlaiviuose, ryšių ir elektroninės kovos įrangoje, teigiama 60 puslapių tyrime, kurį atliko Jungtinės Karalystės karališkasis Jungtinis gynybos tyrimų institutas (RUSI) kartu su "Reuters" ir "Svarbios istorijos" (Rusijos valdžios institucijos ją laiko "užsienio agentu" ir "nepageidaujama organizacija").

2014 m. kai kuriems iš šių komponentų buvo taikomi eksporto apribojimai, tačiau jie ir toliau buvo įvežami į Rusiją.

Dabar gali būti, kad už siuntų pristatymo slypi nusikalstamos schemos, kuriomis naudojamasi trečiosiose šalyse.

Tačiau kai kurie komponentai vis dar legaliai patenka į Rusiją kaip dvejopo naudojimo prekės, pavyzdžiui, mikroschemos, kurios gali būti naudojamos ir ginkluose, ir buitiniuose prietaisuose.

Kaip buvo atliktas tyrimas?

Didžiosios Britanijos analitinio centro RUSI tyrėjai kelis mėnesius praleido Ukrainoje, tyrinėdami 27 pažangiausių Rusijos ginklų pavyzdžius, kuriuos Ukrainos pajėgos konfiskavo, numušė ar paliko.

Jie rankomis išardė ginklus, kad išimtų visus komponentus, įskaitant mikroelektroniką, o tada juos standartizavo ir suklasifikavo, sukurdami bendrą duomenų bazę tolesnei analizei.

Sudedamųjų dalių aprašymai ir serijos numeriai buvo palyginti su prekybos siuntomis, pasauliniais importo ir eksporto duomenimis, Rusijos valstybinių pirkimų duomenimis ir turimais žvalgybos duomenimis apie ginklų dislokavimą, todėl ekspertai galėjo nustatyti jų autentiškumą, gamintoją ir kilmės šalį.

Tyrėjai pažymi, kad dėl egzistuojančių "pilkųjų" ir "juodųjų" padirbtų komponentų ir mikroelektronikos rinkų jiems buvo sunku garantuoti šimtaprocentinį detalių autentiškumą, tačiau, atsižvelgdami į Sovietų Sąjungos ir Rusijos karinių pirkimų istoriją, jie priėmė darbinę teoriją, kad visi iš trofėjinių rusiškų ginklų paimti komponentai yra originalūs.

Jie rado mažiausiai 450 skirtingų tipų unikalių užsienyje pagamintų komponentų, kurių dauguma buvo pagaminti JAV, taip pat Šveicarijoje, Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje ir Prancūzijoje.

"Rusijos kariavimo sistema labai remiasi vadinamuoju žvalgybiniu smūgiu: surasti taikinius ir tada smogti į juos didžiule ugnies galia.

Nustatėme, kad beveik kiekviena šios grandinės grandis priklauso nuo vakarietiškų komponentų", - BBC sakė Jackas Watlingas, RUSI vyresnysis tyrėjas ir vienas iš ataskaitos autorių.

 Archyvų nuotr. 

Iš kur Rusija vis dar gauna ginklams reikalingos elektronikos

RUSI atlikta analizė rodo, kad Rusija jau seniai naudojasi trečiosiomis šalimis, fiktyviomis bendrovėmis ir slaptais Rusijos slaptųjų tarnybų kanalais, kad įsigytų reikiamų vakarietiškų komponentų.

Tai nėra jos "know-how" - panašios schemos buvo naudojamos nuo Sovietų Sąjungos laikų.

Tyrėjai teigia, kad Rusija, nežinodama apie tai, pirko įrangą iš Europos ir Šiaurės Amerikos, naudodamasi suklastotais galutiniais gavėjais, turinčiais suklastotas licencijas, ir rėmėsi pagrindiniais mikroelektronikos platintojais pasauliniuose centruose, pavyzdžiui, Honkonge ar

Gamintojai ar tiekėjai, kurie paprasčiausiai nenori užduoti nereikalingų klausimų, taip pat neliko nuskriausti.

Naujosios sankcijos, žinoma, apsunkino šiuos procesus, tačiau Rusija vis dar randa būdų, kaip jas apeiti.

Ekspertai teigia, kad dabar Kremlius bando beveik urmu supirkti visą rinkoje esančią mikroelektroniką, skirtą ginklams, suprasdamas, kad šios srities negalima importuoti, bent jau artimiausiais metais. 

Archyvų nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder