Žemės drebėjimas

Tyrimas: Gyvybė Žemėje atsirado dėl asteroidų

(1)

Mokslininkai rado naujų įrodymų apie kosminę gyvybės Žemėje kilmę. Iš asteroido Ryugu paimtuose mėginiuose yra cheminių elementų, kurie tikriausiai suvaidino svarbų vaidmenį gyvybės atsiradimui mūsų planetoje. 

Tyrimas, paskelbtas žurnale „Nature Astronomy“, patvirtina teoriją, kad organiniai junginiai, būtini gyvybei, į Žemę galėjo būti atgabenti su kosminiais objektais.

2014 m. Japonijos erdvėlaivis „Hayabusa 2“ buvo pasiųstas tirti asteroido Ryugu, kuris aplink Saulę skrieja panašia į Žemės orbita. 

Erdvėlaivis surinko ir 2020 m. į Žemę pristatė mėginius, o nuo to laiko mokslininkai išsamiai tiria jų sudėtį. 

Naujausia analizė, atlikta naudojant rentgeno spindulių spektrometriją, atskleidė hidratuotą magnį, amonį ir fosforą - medžiagas, būtinas gyvybei susiformuoti. 

Ypatingą dėmesį patraukė amonio buvimas, nes jam skylant išsiskiria azotas ir vandenilis, kurie atlieka svarbų vaidmenį biocheminiuose procesuose.

Šios išvados patvirtina teoriją, kad asteroidai į Žemę galėjo atnešti cheminių komponentų, kurie tapo gyvybės pagrindu. 

Kartu mokslininkai pabrėžia, kad galutinės išvados yra ankstyvos, o tyrimo rezultatai nėra šimtaprocentinis hipotezės patvirtinimas. 

Nepaisant to, Ryugu mėginiai suteikia unikalią galimybę ištirti galimą kosminių kūnų vaidmenį gyvybės Žemėje istorijoje.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder