Trumpas viešai pažemino Eloną Muską: žiniasklaida sužinojo skandalo detalių

(5)

Kalbėdamas per susitikimą su „Respublikonų“ partijos lyderiais Donaldas Trumpas netikėtai viešai užsipuolė savo artimą bendradarbį Eloną Muską, sakydamas, kad „negali jo atsikratyti“. Šis juokais išsakytas komentaras sukėlė politinių apžvalgininkų ir ekspertų nuostabą. 

Skandalingas incidentas įvyko per susitikimą su respublikonų lyderiais ir iš karto užsiminė apie didėjantį verslininko ir naujojo prezidento konfliktą.

Daugelis mano, kad tai buvo aiškus išpuolis prieš E. Muską, galintis rodyti jų santykių įtrūkimą. Apie tai rašo „Newsweek“.

„Elonas vis dar nesiruošia grįžti namo. Aš negaliu juo atsikratyti, bent jau kol jis man nepatinka“, - sakė D. Trumpas.

Kaip pažymėjo ekspertai, viešas pažeminimas yra firminis D. Trumpo stilius, kurį jis dažnai naudoja prieš tuos, kuriuos nori „pastatyti į vietą“. 

Turint omenyje didėjančią Musko įtaką D. Trumpo artimiausioje aplinkoje, toks pareiškimas galėjo būti skirtas priminti, kas iš tikrųjų turi valdžią.

Muskas, „Tesla“ generalinis direktorius ir vienas turtingiausių pasaulio žmonių, pastarosiomis savaitėmis aktyviai dalyvauja D. Trumpo pereinamojo laikotarpio komandoje, dalyvauja renginiuose ir lydi būsimąjį prezidentą kelionėse.

Nors Muskas Respublikonų partijos konferencijoje buvo šiltai sutiktas ir sulaukė plojimų, kai kurie šaltiniai D. Trumpo artimiausioje aplinkoje išreiškė nepasitenkinimą dėl didėjančios jo įtakos. 

Pasak „NBC News“ ir „The New York Times“, daugelis „Trumpworld“ atstovų mano, kad Muskas pernelyg užsibuvo D. Trumpo aplinkoje, elgdamasis kaip „vienas iš prezidentų“ ir pabrėždamas savo nuopelnus D. Trumpo pergalei.

„Elonas Muskas bando priversti Trumpą jaustis jam skolingu, o prezidentas niekam nėra skolingas“, - teigė anoniminis šaltinis, artimas Trumpo štabui.

Galima aljanso pabaiga?

Situacija išryškėjo, kai D. Trumpas paskelbė apie E. Musko paskyrimą vienu iš naujos patariamosios institucijos - „Vyriausybės efektyvumo departamento“ (DOGE) - direktorių. 

Nepaisant skambaus pavadinimo, šis organas yra išorinis subjektas, skirtas teikti rekomendacijas Baltiesiems rūmams. 

Kartu E. Musko paskyrimas sukėlė respublikonų nuostabą, nes tokį aktyvų verslininko dalyvavimą politikoje daugelis vertina kaip neįprastą ir net nepageidaujamą.

Kai kurie stebėtojai D. Trumpo žodžiuose įžvelgė bandymą „pakirpti sparnus“ E. Muskui, kuris, jų nuomone, pradėjo pernelyg aktyviai demonstruoti savo įtaką ir dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose. 

Vieši išpuoliai prieš Muską gali reikšti greitą santykių atšalimą, nes Trumpas nėra įpratęs toleruoti tų, kurie pretenduoja būti jo lyderiais.

Nors D. Trumpo pareigūnai ir toliau tvirtina, kad tarp E. Musko ir išrinktojo prezidento egzistuoja „tvirta sąjunga“, apžvalgininkai pastebi, kad viešas E. Musko pažeminimas gali reikšti, jog D. Trumpo artimiausioje aplinkoje pasikeitė nuomonė.

Ekspertai teigia, kad tai gali būti jų partnerystės pabaigos pradžia, ypač jei Muskas ir toliau plės savo įtaką ir reikalaus pripažinimo už savo pasiekimus.

Šis įvykis atitinka gerai pažįstamą D. Trumpo scenarijų: kai jaučia grėsmę savo vadovybei, jis nedvejodamas pasinaudoja viešu pažeminimu, kad parodytų savo galią ir kontrolę.

Anksčiau Dialog.UA pranešė, kad Muskui pavyko prieš jį nuteikti dalį Trumpo aplinkos.

Šaltinis: dialog.ua

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder