Trečiasis pasaulinis karas po 6 metų: analitikai sumodeliavo scenarijų Ukrainos pralaimėjimo atveju
(7)Pasibaigus intensyvioms kovoms Ukrainoje, Rusijos Federacijai prireiks maždaug 6-10 metų savo pajėgoms atkurti.
Be to, atsižvelgiant į Rusijoje vykstančius procesus, ji gali padidinti savo karinį potencialą tiek, kad galės pradėti plataus masto karą prieš NATO.
Tai pareiškė analitinis centras Vokietijos užsienio politikos asociacija (DGAP).
Rusijos imperinės ambicijos: detalės
Analitikai pažymi, kad tuo atveju, jei Rusija nebus nugalėta mūšio lauke, o politinis režimas nesikeis, Kremlius visus nacionalinius išteklius nukreips greitam kariuomenės atkūrimui ir jos potencialo stiprinimui.
"Dėl savo imperinių ambicijų Rusija kelia didžiausią ir opiausią grėsmę NATO šalims", - teigiama pranešime.
Anot analitinio centro, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau seniai yra motyvuotas "atkurti Rusijos didybę ir susilpninti NATO ir ES įtaką".
"2014 m. V. Putinas pradėjo karą Ukrainoje. Nors Maskvai iki šiol nepavyko pasiekti visų savo karinių tikslų, jis peraugo į didžiausią karą Europoje per 75 metus", - priduria analitikai.
Per 10 metų Rusijos Federacija papildys kariuomenę 2,8 mln. vyrų
Be to, tyrėjų skaičiavimais, Rusija per metus gali papildyti kariuomenę 280 000 naujokų. Per šešerius metus jų bus apie 1,7 milijono, o per dešimt metų - apie 2,8 milijono karinį parengimą baigusių žmonių.
Rusija apeina sankcijas
Ekspertai taip pat mano, kad Rusija gali aprūpinti šią kariuomenę viskuo, ko jai reikia, nes rusai net ir nepaisant sankcijų importuoja sudėtingas kritines technologijas, o primityvius reikalingus dalykus dideliais kiekiais sugeba pasigaminti patys.
"Sankcijas karo veiksmams svarbiems komponentams, pavyzdžiui, mikroschemoms ar rutuliniams guoliams ir žaliavoms, galima apeiti daugelyje sričių.
Be to, Rusija importuoja karinę įrangą iš sąjungininkų valstybių, tokių kaip Iranas ir Šiaurės Korėja", - teigė centras.
Analitikai pažymi, kad NATO turėtų bent metais aplenkti Rusiją rengiantis savo gynybai. Priešingu atveju Kremlius gali susigundyti tikru ar tariamu Aljanso silpnumu.
"Rusija nustato laikotarpį dėl ilgos motyvacijos ir augančių karinių pajėgumų derinio.
Langas galimam Rusijos puolimui atsiveria, kai tik Rusijai susidaro įspūdis, kad puolimas, pavyzdžiui, Baltijos šalyse, gali būti sėkmingas", - teigiama ataskaitoje.
Priminsime, kad buvęs Didžiosios Britanijos kariuomenės karininkas ir karinis ekspertas Hamishas de Brettonas-Gordonas teigė, kad, nepaisant kovų Gazos ruože, karas Ukrainoje turi daug didesnę įtaką Europos likimui.
Šaltinis: focus.ua
Rašyti komentarą