Erdėlaivis

The Economist: pirmasis kito pasaulinio karo šūvis bus paleistas kosmose

Karas kosmose - nebe mokslinė fantastika, o pirmieji priešininkai šioje dangiškoje kovoje gali būti Kinija ir JAV. Tai teigiama žurnalo "The Economist" medžiagoje.

Taigi, sausio 28 d. Iranas paskelbė, kad paleido tris palydovus.

Tai sukėlė Vakarų šalių susirūpinimą, kad jie gali būti panaudoti jų balistinių raketų programoje.

Savo ruožtu JAV baiminasi Kinijos, kuri pastaruoju metu siekia prilyginti, o gal net pranokti JAV pirmavimą kosmose.

Karas dėl lustų peržengė Žemės ribas: kodėl Kinija lenkia JAV kosmose

"Kosmosas tapo svarbiausia mūsų kovos sritimi, - sako JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininko pavaduotojas admirolas Christopheris Grady.

JAV generolai atidžiai stebi kosmosą, stebi, kaip sparčiai dislokuojami palydovai, ir stebi, ar nekyla pavojus.

Gruodžio 28 d. Kinija paleido robotizuotus kosminius lėktuvus, o JAV x37-b pakilo iš Kanaveralo kyšulio.

Abi misijos buvo įslaptintos.

Kosminiai lėktuvai gali vykdyti ilgas misijas, pristatyti ir paimti krovinius, keisti orbitą ir grįžti į Žemę papildyti degalų atsargas, todėl jie gali tapti svarbiu ginklu.

2023 m. spalį Rusija paleido "Cosmos 2570".

Jis paleido palydovą, kuris vėliau paleido dar vieną trečią palydovą. JAV vadams tokie dalykai atrodo kaip "žudymo mašinos", t. y. sviedinio, skirto palydovams naikinti, bandymas.

Prieš pat visišką invaziją į Ukrainą Rusija išplatino kenkėjišką programinę įrangą per dalį "ka-sat" tinklo, priklausančio JAV įmonei "Viasat" ir valdomo partnerio.

Ji sutrikdė maždaug 50 000 Europos vartotojų, tarp jų daugelio Ukrainos karinių dalinių, palydovinio interneto modemų veikimą.

Tačiau po kelių savaičių Ukrainos kariuomenė vėl buvo prijungta prie interneto dėka didelės grupės mažesnių "Starlink" plačiajuosčio ryšio palydovų, kuriuos paleido "SpaceX", dėka.

Rusijos bandymai įsilaužti į palydovinius signalus ir juos trikdyti tęsiasi, o Rusija įspėjo, kad komercinės sistemos "gali tapti teisėtu atsakomojo smūgio taikiniu".

"Visa tai rodo, kad kosmosas yra ne tik taikių tyrimų vieta, bet ir būsimų karo veiksmų arena.

Kosmoso kontrolė tapo tokia pat svarbi, kaip ir dominavimas sausumoje, jūroje ir ore. Kosmoso technologijos daro galingesnes visų kitų sričių karines pajėgas.

Praradus pranašumą kosmose, rizikuojama pralaimėti karus Žemėje", - rašo "The Economist".

Leidinyje teigiama, kad bet kokiame būsimame Amerikos ir Kinijos konflikte, pavyzdžiui, Ramiojo vandenyno didžiuliais atstumais esantiems taikiniams surasti ir sunaikinti bus reikalingi palydovai, todėl akivaizdu, kad Amerika vis labiau stengiasi išlaikyti pranašumą kosmose.

Primename, kad gruodžio 28 d. slaptas JAV kosminis lėktuvas X-37B išvyko į septintąją misiją, kurią atliko "SpaceX" raketa "Falcon Heavy".

Tai pirmas kartas, kai X-37B buvo iškeltas į kosmosą būtent šia raketa, galinčia jį iškelti į aukštesnę orbitą nei bet kada anksčiau.

Be to, slaptas Kinijos kosminis lėktuvas į orbitą iškėlė 6 paslaptingus objektus.

Astronomai mėgėjai, stebintys žemoje Žemės orbitoje esančių palydovų judėjimą, aptiko kai kurių į kosmosą paleistų objektų skleidžiamus signalus

Gruodžio 15 d. Kinija į kosmosą pasiuntė slaptą kosminį lėktuvą. Daugkartinio naudojimo kosminis lėktuvas į orbitą pakilo praėjus 7 mėnesiams po ankstesnio skrydžio, tačiau daug informacijos apie misiją nėra.

Pranešama, kad 60-aisiais amerikiečiams pavyko laimėti "mūšį dėl Mėnulio" prieš buvusią SSRS, dabar vietoj šios šalies prieš JAV "žaidžia" Kinija.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder