Švedijoje per riaušes po Korano deginimo sužeista dešimtys žmonių

Keturiasdešimt žmonių buvo sužeisti per riaušes, kilusias Velykų savaitgalį pietų Švedijoje po kraštutinių dešiniųjų antimusulmoniškų pažiūrų mitingo.

Apie 26 policininkai ir 14 visuomenės narių buvo sužeisti, sakė atstovas spaudai ir pridūrė, kad policija suėmė 26 asmenis, įskaitant keturis nepilnamečius, Linköpingo ir Norrköpingo miestuose, kur smurtas prasidėjo penktadienį.

Atstovas spaudai pridūrė, kad policijai analizuojant filmuotą medžiagą bus "daugiau informacijos".

Riaušės kilo keliuose pietiniuose Švedijos miestuose po to, kai Danijos kraštutinių dešiniųjų partijos "Stram Kurs" ("Kieta linija") lyderis Rasmusas Paludanas sudegino Koraną.

Paludanas suplanavo ir surengė antimusulmonišką demonstraciją, socialinėje žiniasklaidoje paskelbė savo nuotrauką su degančiu Koranu ir pareiškė ketinantis sudeginti jų daugiau.

Policija "dar tiksliai nežino", ar riaušės prasidėjo kaip protestas prieš Paludano vadovaujamą antimusulmonišką mitingą, sakė atstovas spaudai ir pridūrė, kad policija "aiškinasi, kodėl ir kas". CNN susisiekė su Stram Kursu dėl komentarų.

Norköpingo mieste trims žmonėms prireikė medikų pagalbos po to, kai per policijos ir protestuotojų susirėmimus į juos pataikė policijos kulkos.

Organizatorių nuotr.

"Atrodo, kad į tris žmones pataikė rikošetinės kulkos ir dabar jie slaugomi ligoninėje.

Visi trys sužeistieji yra sulaikyti įtariant juos nusikaltimu", - sakoma policijos internetiniame pranešime, pridurdama, kad nė vienas iš sužeidimų nekelia pavojaus gyvybei.

Šeštadienį smurtas išplito į pietus iki Malmės miesto ir tęsėsi visą sekmadienį, sakė atstovas spaudai.

Policija prieš riaušininkus panaudojo ginklus, sakė atstovas, tačiau nepatvirtino vietos žiniasklaidos pranešimų, kad buvo panaudotos ašarinės dujos.

Sekmadienį naujienų agentūros "Reuters" nufilmuotame vaizdo įraše, kuriame taip pat matyti liepsnojantys automobiliai, matyti, kaip riaušininkai mėto daiktus į policiją.

Pasak atstovo spaudai, policija mano, kad situacija pasinaudojo su nusikalstamomis grupuotėmis susiję asmenys.

Jie pridūrė, kad pirmadienį pareigūnai daugiau neramumų nepastebėjo, tačiau ir toliau budės Norčėpinge.

Švedijos ministrė pirmininkė Magdalena Andersson taip pat pasmerkė smurtą.

Artimųjų Rytų šalys smerkia Korano deginimą

Šalys, kuriose gyventojų daugumą sudaro musulmonai, pasmerkė Korano deginimą, o Saudo Arabija Paludano veiksmus pavadino "sąmoningu piktnaudžiavimu Šventuoju Koranu".

Sekmadienį savo valstybinėje naujienų agentūroje SPA paskelbtame pareiškime karalystė deginimą pavadino "kai kurių Švedijos ekstremistų provokacijomis ir kurstymu prieš musulmonus" ir pabrėžė "bendrų pastangų skleisti dialogo, tolerancijos ir sambūvio vertybes, atmesti neapykantą, ekstremizmą ir atskirtį bei užkirsti kelią piktnaudžiavimui visomis religijomis ir šventenybėmis" svarbą.

Turkijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė "bjaurius išpuolius prieš mūsų šventąją knygą" ir pareiškime pridūrė: "Vis dar delsiama užkirsti kelią islamofobiniams ir rasistiniams provokaciniams veiksmams, o neapykantos nusikaltimai atvirai ir viešai toleruojami prisidengiant saviraiškos laisve."

Irako vyriausybė paragino Švedijos valdžios institucijas nutraukti "provokacinius" veiksmus.

"[Aktas] buvo laikomas provokacija musulmonų jausmams ir itin įžeidžiančiu jų šventenybes... šis klausimas turi rimtų pasekmių Švedijos ir musulmonų santykiams apskritai", - sakoma sekmadienį paskelbtame Irako užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Emyratų prezidento diplomatinis patarėjas Anwaras Gargashas tviteryje atmetė "neapykantą" ir "netoleranciją" islamui.

Egipto užsienio reikalų ministerija "pasmerkė kraštutinių dešiniųjų tyčinį piktnaudžiavimą Šventuoju Koranu", sakydama, kad tai yra "viena iš kraštutinių dešiniųjų praktikų, kurstančių prieš imigrantus apskritai ir musulmonus konkrečiai".

Kuveitas "išreiškė visišką pasmerkimą ir pasibjaurėjimą Švedijos ekstremistų įvykdytais Šventojo Korano išniekinimo veiksmais", pranešė valstybinė naujienų agentūra KUNA.

O Jordanijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad šis veiksmas "prieštarauja visoms religinėms vertybėms ir principams, žmogaus teisių principams ir pagrindinėms laisvėms, kursto neapykantos ir smurto jausmus bei kelia grėsmę taikiam sambūviui".

Organizatorių nuotr.

Parengta pagal CNN

Riaušės Švedijoje

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder