Sprogimas Rusijos oro pajėgų bazėje Engelse: Ukrainos ginkluotųjų pajėgų reakcija

(1)

Gruodžio 26 d. naktį Rusijos Engelso miesto kariniame aerodrome įvyko galingas sprogimas. Tai jau antrasis per mėnesį nugriaudėjęs sprogimas Rusijos strateginių bombonešių, paleidžiančių sparnuotąsias raketas į Ukrainą oro pajėgų bazėje, - skelbia tsn.ua.

 

Rusijos gynybos ministerija patvirtino, kad aerodromą atakavo dronas, ir pranešė apie žuvusius karius.

"Trys rusų kariai buvo mirtinai sužeisti dėl nukritusių bepiločio orlaivio nuolaužų Engelso aerodrome", - sakoma pranešime.

Kartu pranešama, kad karinė įranga esą nenukentėjo, o dronas buvo numuštas artėjant prie aerodromo.

Po sprogimo gaisro plotas siekė 120 kvadratinių metrų.

Saugumo pajėgos aptvėrė aerodromo teritoriją. Saratovo srities gubernatorius Romanas Busarginas teigė, kad vietos gyventojams grėsmės nekilo ir civilinei infrastruktūrai žala nepadaryta.

Ukrainos karinių oro pajėgų pranešėjas Jurijus Ignatas: "Jei rusai manė, kad giliai užnugaryje ar kur kitur karas jų nepalies, jie labai klydo. Tokių dalykų pasitaiko vis dažniau ir dažniau. Tikėkimės, kad tai bus tik naudinga Ukrainai", - sakė jis.

Tuo pat metu Ignatas nekomentavo galimos žalos Rusijos orlaiviams:

"Turime turėti priešais save bent jau palydovines nuotraukas, kurios viską papasakotų.

Dėl ankstesnių įvykių šiame ir kituose aerodromuose lėktuvai buvo apgadinti.

Manau, kad po kelių dienų turėsime palydovines nuotraukas, jos vis tiek bus internete.

Karinių oro pajėgų atstovas spaudai taip pat pažymėjo, kad po pirmojo "smūgio" Engelso oro uoste "Tu-95 ir Tu-160 lėktuvai buvo perkelti į kitus aerodromus, kuriuose gali būti vykdomi šių lėktuvų skrydžiai, atliekama jų techninė priežiūra ir pan."

Karinis ekspertas Sergejus Grabskis "Laisvės" kanale sakė, kad sprogimai kariniuose aerodromuose, esančiuose giliai už priešo linijos, turi du svarbius poveikius - karinį ir psichologinį.

"Kariniu požiūriu turime suprasti štai ką - galime be galo stengtis stiprinti savo priešlėktuvinę gynybą, didinti ją kokybiškai ir kiekybiškai, bet tai nepadės mums pakankamai užkirsti kelią priežastims.

Priežastys slypi paleidimo įrenginiuose.

Taigi, padedant tokiems smūgiams... atsiprašau, "neatsargiam rūkymui" tokiuose objektuose priešas praranda nešiklius, kurių negali atkurti", - aiškino Grabskis.

Ekspertas priminė, kad per preliminarią dronų ataką prieš Engelsą rusai prarado mažiausiai du lėktuvus, "o du lėktuvai - tai mažiausiai keturios, tarkime, aštuonios raketos, kurių negalima paleisti vienu metu".

"Dėl tokių smūgių ir atsakomųjų veiksmų priešas praranda puolimo ar smūgiavimo pajėgumus, todėl negali plėsti savo įtakos zonos ir smogti mūsų ypatingos svarbos infrastruktūrai.

Tai labai teisingas veiksmas, nes jis turi ne tik karinį, bet ir psichologinį poveikį - atsakomieji veiksmai ateina ten, kur priešas jų nesitikėjo, ir jis sulaukia pelnytos bausmės", - sakė jis.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder