Apie tai, kad Aberdeenshiro mokyklose vyksta tokie pokalbiai, pirmą kartą buvo atskleista praėjusiais metais, tačiau nukentėjusių mokinių tėvai nebuvo informuoti. Šias žinutes gavo BBC, jose matomi menkinantys susirašinėjimai apie mokinius ir tėvus.
Miesto taryba teigė, kad niekam nekyla pavojus dėl tokių pranešimų. Vietos valdžia atsiprašė dėl susidariusios situacijos ir nurodė, kad incidentas buvo išspręstas taikant tarybos drausminę procedūrą.
Praėjusiais metais atlikta nepriklausoma apžvalga parodė, kad kai kurios žinutės buvo „niekinančios“, tačiau jos nepakenkė vaikams, o taryba buvo teisi, apie tai nepranešusi tėvams. Tačiau Nickas Hobbsas, Škotijos vaikų ir jaunimo reikalų komisaro patarimų ir tyrimų vadovas, sakė, kad taryba suklydo.
Jis sakė: „Mes ne kartą aiškiai nurodėme tarybai, kad nagrinėjami vaiko teisių klausimai yra ne tik vaiko apsauga. Ypatingą susirūpinimą kėlė tai, kad vaikams ir jų šeimoms nebuvo pranešta apie „WhatsApp“ žinutes nei tuo metu, nei vėliau. Šis sprendimas paneigė jų teisę skųstis, reikalauti žalos atlyginimo ir gauti tarybos atsiprašymą“.
„WhatsApp“ žinutėse, kurių dalis datuojama 2018 m., yra komentarų apie konkrečius vaikus ir jų elgesį klasėje. Vieno susirašinėjimo metu apie mokinį, kuriam reikia papildomos pagalbos, mokytojas įvardija jį kaip „visiškai mažą“, o tada pavartoja keturių raidžių keiksmažodį.
2021 m. laiške miesto tarybai Škotijos vaikų reikalų komisaras teigė, kad „WhatsApp“ pranešimuose yra „neprofesionalių, įžeidžiančių ir žeminančių“ užuominų apie vaikus, kuriems reikia papildomos paramos ir kurie lankė mokyklas šioje vietovėje.
Taryba pavedė Mhairi Grant, vaikų apsaugos komiteto pirmininkei kitoje vietos valdžios srityje, peržiūrėti savo veiksmus praėjusiais metais. Ji padarė išvadą: „Šios apžvalgos centre esantys pranešimai buvo nediskretiški, menkinantys ir tikrai ne tokie, kokių tikimasi iš profesionalo, dirbančio su vaikais. Tačiau nemanau, kad pačios žinutės ar bet kokie jų kom
Rašyti komentarą