Skerdynes išgyvenusios izraelietės istorija šiurpina: jautiesi kaip gyvūnas, nežinai – gelbėtis pačiam ar gelbėti draugus

(1)

„Tai atsirado iš niekur. Mes vis dar apmąstome tai, ką išgyvenome. Dabar dėl to sapnuojame košmarus, o kiekviena diena yra blogesnė už kitą – pranešama vis daugiau mirčių, vis daugiau skausmo sukeliančių istorijų. Žmonės privalo žinoti, kas atsitiko“, – skausmo neslėpė žudynes muzikos festivalyje „Supernova“ išgyvenusi Maya.

 

Šalia sienos su Gazos Ruožu vykęs muzikos festivalis tapo viena daugiausiai aukų pareikalavusių vietų, kuriose „Hamas“ teroristai surengė skerdynes. Žaibiškai į Izraelį įsiveržę kovotojai čia nužudė apie 260 žmonių, nesirinkdami, ar žudo žydus, ar užsieniečius.

Šiame muzikos festivalyje dalyvavusi Maya tik dėl kelių laimingų atsitiktinumų ištrūko gyva. Savo istoriją izraelietė atskleidė portalui Alfa.lt.

Kažkas puola reivo zoną

Į Izraelio dykumoje vykusį festivalį Maya vyko darbo reikalais. Ji ten turėjo dirbti barmene kaip ir jos vaikinas, kuris į vakarėlį atvyko kiek vėliau. Pasak merginos, iš pradžių viskas vyko įprastai – visi šoko, bendravo ir linksmai leido laiką, tačiau nerimą sukėlė po dešimtos valandos vakaro pradėjusios kaukti sirenos ir Izraelio raketos, turėjusios numušti iš Palestinos skriejančias raketas.

„Ten buvo bilietų kasa, kur dirbo visi mano draugai. Užėjau į vidų surūkyti kelias cigaretes, pasikeičiau batus į sportbačius, kad man būtų patogiau šokti. Tuomet dar viskas buvo gerai, bet po dviejų minučių pradėjome virš mūsų galvų girdėti įspėjamąjį kaukimą ir paleistas raketas, kurios turėjo mus apginti nuo užpuolikų“, – savo istoriją pasakojo Maya.

Kad kažkas puola zoną, kurioje vyko muzikos festivalis, mergina ir jos draugai suvokė ne iškart: „Iš pradžių manėme, kad tai nėra taip blogai, nes mes prie tokių dalykų esame pripratę. Bet kai šūviai darėsi vis stipresni, supratome, kad kažkas puola reivo zoną.“

Nebuvo laiko galvoti

Tuomet ji ir jos vaikinas griebė automobilio raktelius ir pamėgino palikti teroristų atakuojamą zoną. Tačiau aiškus pabėgimo kelias dalijosi į dvi puses: kairįjį ir dešinįjį. Nebuvo laiko galvoti, reikėjo rinktis, kuriuo važiuoti link.

Ten buvęs policininkas juodu nukreipė dešiniuoju keliu, mat kairysis buvo pergrūstas automobilių. Pradėjus važiuoti nukreiptu keliu, už 300 metrų pora atrado nedidelę pastogę ir autobusų stotį. Pamatę galimą slėptuvę Maya ir jos draugas nieko nelaukdami sustojo ir įbėgo į vidų.

"
Žudynių vieta tapęs festivalis po užpuolimo: dėl savo gyvybių bėgę dalyviai daiktų nesirinko. Scanpix

„Mano vaikinas išlipo iš mašinos ir labai greitai įbėgo į prieglaudą. Nesupratau, kas vyksta, bet gal praėjo kelios sekundės, kai pamačiau, kad į automobilį šaudo. Teroristai slėpėsi krūmuose ir iš abiejų pusių šaudė ginklais į mašinų vairuotojus. Tad nieko nelaukdama, labai greitai įbėgau į pastogės vidų“, –prisiminimais dalijosi Maya.

Anot jos, ten jiedu praleido 5–10 min., kol Mayos draugą pradėjo kamuoti klaustrofobija. Abu nežinojo, ką daryti, todėl greitai grįžo į apšaudytą automobilį ir pradėjo važiuoti link kito išvažiavimo. Link to, kurio kelią tvėrė tūkstančiai automobilių.

Sprendimas, išgelbėjęs gyvybes

„Dabar, kai žiūriu atgal, žinau, kad šis sprendimas išgelbėjo mūsų gyvybes. Po to gavome vaizdo įrašus iš ten paliktų automobilių. Matėme, kas atsitiko žmonėms prieglaudoje: teroristas lyg niekur nieko atėjo į prieglaudą ir metė tris granatas.

Tame pačiame vaizdo įraše galima pamatyti, kaip tas pats teroristas lauke nušauna be marškinėlių lakstantį vaiką. Vieninteliai žmonės, kurie išgyveno tą siaubingą naktį prieglaudoje, buvo dvi merginos, pasislėpusios po negyvų žmonių lavonais“, – pasakojo mergina.

"
Slėptuvė, kurioje slėpėsi ne vienas festivalio dalyvis, tapo teroristų taikiniu. Telegram

Ir nors tuo metu atrodė, kad pavyks išsigelbėti, pasukusi link kairiojo išvažiavimo pora suvokė, kad ten taip pat tykojo teroristai.

„Pajudėjome link automobilių eismo ir pamatėme, kad ir iš kitos pusės atvažiuoja automobiliai, kurių viduje taip pat nušauti ir sužeisti žmonės. Supratome, kad teroristai ginkluoti – su granatomis, ginklais, šarvais ir raketomis. Bet mes neturėjome kuo apsiginti. Ginklų neturėjo ir ten buvę apsaugininkai. Tai turėjo būti ramus reivas“, – aiškino Maya.

Rinkosi bėgti pliku lauku

O kai iš abiejų pusių puola teroristai, viena iš išeičių – savomis kojomis bėgti pliku lauku.

„Kai esi visame tame, jautiesi kaip gyvūnas. Tu tik bėgi ir bėgi, nežinai, kur atsidursi. Tau skauda kojas, bet tau tai nerūpi. Mano vaikinas pasitempė čiurną, bet bėgo toliau.

Mes nežinojome, kurie žmonės krenta nuo kulkų, o kurie ne, ir turėtum jiems padėti. Visą laiką galvojau, ar turėčiau grįžti ir padėti savo draugams, ar vietoj to gelbėti savo pačios gyvybę. Tuo metu tu nežinai, ką daryti, bet dabar suprantu, gal turėjau sustoti ir padėti“, – ašarų neslėpė festivalio dalyvė.

Paklausus merginos, kas jai palaiko viltį šiomis dienomis, ji atsako – užgesusių gyvybių įprasminimas.

„Mane palaiko noras papasakoti šias istorijas apie tai, kas nutiko ne tik man, bet ir mano draugams. Pasijaučiu geriau, kai prisimenu kiekvienos istorijos herojus. Tai vienintelis dalykas, kurį galiu padaryti“, – sakė žudynes muzikos festivalyje išgyvenusi mergina.

Istorijos apie draugus glumina

Nors Mayai ir jos vaikinui pavyko išlikti gyviems, kitus sėkmė lydėjo mažiau.

„Kai kurie paguldyti į ligoninę, kai kurie žuvo ir teko dalyvauti jų laidotuvėse, kai kurie buvo išprievartauti. Viename vaizdo įraše galima matyti ir teroristų sunkvežimyje esančią nuogą mano draugę. Galima pamatyti, kaip teroristai ją laikė už plaukų ir važinėdami su sunkvežimiu po miestelį ją visaip niekino“, – šiurpia istorija dalijosi Maya.

Alfa.lt duomenimis, labai tikėtina, kad Izraelietė kalba apie tam tikra garsenybe tapusią tatuiruočių meistrę, 23 metų Vokietijos pilietę Shani Louk.

Po teroristinio išpuolio išplitę vaizdo įrašai atskleidė, kaip mergina buvo pagrobta, o vėliau pusnuogė, greičiausiai negyva mergina buvo vežiojama teroristų, iš kūno buvo tyčiojamasi.

Anot Mayos, tokių istorijų yra ir daugiau: „Barmenai slėpėsi šaldytuvuose ir juos visus sušaudė. Taip pat po scena buvo pasislėpę žmonės. Teroristai juos pamatė ir išsivedė į lauką tam, kad galėtų sušaudyti.“

Nepaisant to, kai kuriems Mayos draugams pavyko išsigelbėti: „Mano kambariokė, jos sesuo ir sesers vyras slėpėsi prie bilietų kasos. Nors mano draugės sesers vyrui pataikė į pilvą ir šis nukraujavo, likusiesiems pavyko išsaugoti gyvybę. Du kartus teroristas bandė atidaryti duris. Du kartus jie buvo išgelbėti stebuklo.“

Maya sako, kad niekada neatleis teroristams.

„Žinote, yra tam tikri teroristų lygiai – kai kurie nori pagrobti žmones ir iškeisti juos į pinigus, bet jie buvo kitokie. Tai buvo ne žmonės, tai buvo monstrai. Mano geras draugas kalba arabiškai, tad jis galėjo suprasti, ką sako teroristai. Jis išgirdo, kaip teroristas skirsto merginas pagal jų išvaizdą.

Jie sakė: matai ją? Manote, kad ji pakankamai graži? Ar manote, kad mūsų draugai ją ten mylės? Manote, ji padarys juos laimingus, ar ji per negraži? Jeigu mergina nėra pakankamai graži – ji nušaunama“, – pridūrė ji.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder