Šešių aukštų namas Gorochovaja gatvėje sugriuvo apie antrą valandą nakties, pranešė Sankt Peterburgo nepaprastųjų situacijų ministerija, praneša TASS.
"02.02 val. buvo pranešta apie incidentą adresu: Admiralteiskij rajonas, Gorochovaja gatvė, 73.
Įvyko šešių aukštų negyvenamojo pastato griūtis", - patikslino Nepaprastųjų situacijų ministerijos spaudos tarnyba.
Gelbėtojai iš gretimo namo evakavo 27 žmones. Iš jų 19 žmonių buvo perkelti į viešbutį, aštuoni nusprendė persikelti pas giminaičius.
Sankt Peterburgo gubernatorius Aleksandras Beglovas patikslino, kad "kaimyninio namo ir dviejų įėjimų gyventojai apgyvendinti miesto viešbučiuose".
"Apie šeštą valandą ryto į kaimyninius namus su prašymu evakuotis atvyko ir ugniagesiai gelbėtojai. Nežinau, dėl kokios priežasties. Galbūt yra naujos griūties pavojus", - sakė kaimyninio namo gyventoja Eleonora.
Admiraliteto apygardos prokuratūra tikrina, kas nutiko. "Bus vertinama, ar atsakingi asmenys įvykdė teisės aktų, reglamentuojančių objekto priežiūrą, reikalavimus", - nurodė prokuratūra.
Namas Gorochovaja gatvėje pastaruosius kelerius metus buvo kritinės būklės, portalui Gazeta.ru sakė jo gyventojas Nikolajus.
Pirmiausia lauke ir viduje byrėjo tinkas, vėliau palei lubas ir sienas ėjo įtrūkimai.
"Šiemet plyšiai jau buvo tokie platūs, kad ten tilptų ranka", - sakė Nikolajus.
Priešais esančio namo gyventoja Svetlana Mitrochina, kurios draugas gyveno sugriuvusiame name, mano, kad namas "plyšo per siūles".
"Nakvynės namuose (įsikūrusiuose pirmame aukšte - red. past.) žmonės negyveno nuo vasaros. Ant langų buvo atramos, rėmai jau spaudė pastato svorį!", - pasakojo Mitrochina.
Sugriuvusio namo gyventoja Marija Gazeta.ru nurodė, kad "namas griuvo jau seniai", tačiau 2013-2014 m. namas buvo renovuotas - viskas buvo nudažyta, ir griuvėsiai "nebuvo itin matomi".
Gyventojai prašė administracijos pripažinti pastatą avariniu.
Valdžios institucijos apžiūrėjo namą ir iš gyventojų žodžių nustatė, kad "šilumos tiekimo magistralė buvo nutiesta kreivai, ji ardė pamatus, dėl to atsirado įtrūkimų".
Tačiau namas nebuvo pripažintas avariniu.
"Kelerius metus rajono administracija ir kitos tarnybos, turėjusios prižiūrėti namo būklę, mus kankino atsakymais, maitino pažadais ir pan. <...> Buvo laikotarpis, kai net skyrė šiek tiek lėšų namo remontui, iš namo gyventojų buvo surinkta šiek tiek pinigų remontui, bet nebuvo nei pinigų, nei remonto", - pabrėžė Nikolajus.
Šių metų spalį tarpžinybinė komisija pripažino netinkamais gyventi tik butus, o ne visą pastatą. "Ir pagal įvairias išgalvotas priežastis: kažkam siauras miegamasis, kažkam tamsi virtuvė", - pasakoja namo gyventojas.
Kadangi pastatas nebuvo pripažintas avariniu, ne visi gyventojai gali tikėtis kompensacijų ar naujo buto iš valdžios institucijų.
Maždaug prieš mėnesį į sugriuvusį pastatą pradėta perkelti. Gyventojų skaičiavimais, buvo perkelti šeši butai, dauguma jų - komunaliniai.
Juose gyveno apie 20 žmonių, jiems būstai buvo skirti iš manevrinio fondo.
Pasak Nikolajaus, kai kurie žmonės gavo "butus, kuriuose buvo patalinių blakių, tarakonų, pelėsis ant sienų", kitiems buvo suteikti būstai, kurių plotas buvo daug kartų mažesnis nei jų buto Gorochovaja gatvėje (kai kuriems teko 10 kvadratų mažiau, o kai kuriems - 30, sakė Nikolajus).
Prieš tai, gruodžio 19 d., po pietų sugriuvo dalis pastato laikančiosios sienos.
"Tapo aišku, kad prasidėjo atgalinis laiko skaičiavimas [iki griūties]. Į vietą atvyko Nepaprastųjų situacijų ministerija, mūsų neįsileido į butą. Vos ne vos prasibrovėme, kad išneštume močiutės samovarą", - pasakojo vienas iš gyventojų.
Tuo pat metu buvo išvestas paskutinis, atkakliausias nuomininkas.
Pasak Sankt Peterburgo "Komsomolskaja pravda", iki visiško namo sugriuvimo buvo likusios vos pora valandų.
Pastatas galutinai sugriuvo naktį, dundėjimas pažadino gretimuose namuose gyvenančius žmones.
Kaimyninio namo gyventojas Romanas sakė, kad visas jo butas prisipildė dulkių, o kitas kaimynas Eugenijus manė, kad prasidėjo žemės drebėjimas.
Gyventoja Sofija prisimena, kad girdėjo garsus, tarsi nuo stogo kristų sniegas, vėl užmigo ir pabudo nuo vandens vamzdžiuose garso, nes buvo išjungtas šildymas.
"Atsikėliau iš lovos, žiūriu, lange kažkas šviečia. Ir aš galvoju - kur tas namas? Turiu omenyje, kad turėjau langą ir galėjau matyti namą, jis užstojo visą vaizdą.
Žiūriu - kažkokia nauja gatvė", - dalijosi Sofija.
Įvykiui likviduoti dalyvavo 24 technikos vienetai ir 89 žmonės, iš Nepaprastųjų situacijų ministerijos - 14 technikos vienetų ir 56 žmonės. Įvykio vietoje dirba kinologai su labradoru ir borderkoliu - tikrina, ar po griuvėsiais nėra žmonių.
Dėl namo griūties Gorochovaja gatve nustojo važinėti autobusai ir troleibusai.
Sugriuvusiam pastatui Gorochovaja gatvėje yra 138 metai, jis pastatytas 1885 m.
Kadaise tai buvo pelningas namas (gyvenamasis namas, kuris iš pradžių buvo pastatytas būstui). 1904 m. pastatas buvo perstatytas.
Rašyti komentarą