Oligarchai sutiko mokėti "karo mokestį"

Rusijoje oligarchai sutiko mokėti "karo mokestį"

(1)

Stambusis verslas ir Rusijos valdžia susitarė dėl vienkartinio mokesčio federaliniam biudžetui, kuris patyrė pajamų iš naftos ir dujų nuosmukį ir sausį baigė su deficitu, kokio statistika nematė 25 metus.

Dėl vienkartinės įmokos, kuri iš dalies "užlopys biudžeto skylę", susitarta kaip dėl privalomos, antradienį pareiškė Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos vadovas Aleksandras Šochinas.

"Tai bus privaloma išmoka - kvazi nenumatytų atvejų mokestis - "nenumatytų atvejų įkvėptas" mokestis, kurio atsiradimą lėmė unikalus palankių sąlygų bendrovėms ir sąlygų daugelyje sektorių derinys", - sakė A. Šochinas, vadovaujantis didžiausiai Rusijos verslo asociacijai, kuriai priklauso tūkstančiai bendrovių iš įvairių sektorių - nuo bankininkystės iki karinio-pramoninio komplekso ir paslaugų (cituoja "RIA Novosti").

Nors RUIE iš pradžių priešinosi vyriausybės iniciatyvai, už kurią, pasak "The Bell" šaltinių, lobizavo finansų ministras Antonas Siluanovas, Rusijos milijardieriai sąjungos valdybos nariai nerado jėgų pasipriešinti Kremliui.

2021 ir 2022 m. kelioms bendrovėms pavyko "pasiekti reikšmingesnių finansinių rezultatų nei ankstesniais keleriais metais", pripažino Šochinas ir pridūrė, kad jam kol kas neaišku, kaip suskaičiuoti "super pajamas", kurioms taikomas mokestis.

Mėginimų padidinti mokesčių naštą įmonių sektoriui buvo tikimasi, sakė "Alfa Bank" vyriausioji ekonomistė Natalija Orlova.

2023 m. biudžetas buvo grindžiamas prielaida, kad nafta kainuos 70 JAV dolerių už barelį, nors iš tikrųjų kainos buvo beveik 40 proc. mažesnės.

Finansų ministerijos duomenimis, sausį užsienyje buvo parduota vidutiniškai 50 JAV dolerių už barelį "Urals" naftos.

Dėl to valstybės ižde susidarytų 2-2,5 trilijono JAV dolerių skylė, be biudžeto įstatyme numatyto 3 trilijonų JAV dolerių deficito, skaičiuoja V. Orlova. 

Finansų ministerija tikisi 300 mlrd. rublių iš stambaus verslo, praėjusią savaitę sakė Siluanovas.

Jis teigė, kad valdžios institucijos parengs "specialias mokesčių įstatymų pataisas", kuriomis bus įformintas mokestis "nuo padidėjusio finansinio rezultato".

"Gautas prieaugis daugiausia yra oportunistinės pajamos. Verslas pasirengęs pasidalyti su valstybe dalimi prieaugio", - sakė Siluanovas.

Su situacija susipažinę "Bloomberg" šaltiniai teigė, kad bent dalį papildomų pinigų vyriausybė ketina išleisti išlaidoms, susijusioms su karu Ukrainoje. 

Finansų ministerija 2023 m. biudžete pagal "krašto apsaugos" straipsnį numatė rekordinę 5 trilijonų rublių sumą, t. y. 1,5 trilijono rublių daugiau nei suma, kuri buvo patvirtinta prieš metus priimtame trejų metų biudžete.

Dar 4,4 trln. rublių valdžia ketina išleisti nacionaliniam saugumui ir teisėsaugai, į kurią įeina Vidaus reikalų ministerijos, Federalinės gvardijos tarnybos, specialiųjų tarnybų, Tyrimų komiteto, prokuratūros ir FSIN sistemos biudžetai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder