Skundai Rusijoje

Rusams gali būti uždrausta rašyti anoniminius skundus pareigūnams socialiniuose tinkluose

Valstybės Dūma ruošiasi apriboti rusų galimybes rašyti skundus pareigūnams. Draudimas gali būti taikomas anoniminiams piliečių kreipimams socialiniuose tinkluose, sakė žemųjų parlamento rūmų Pilietinės visuomenės plėtros, visuomeninių ir religinių asociacijų klausimų komiteto vadovė Olga Timofejeva.

"Valstybės tarnautojus kartais užplūsta krūva anoniminių laiškų, kuriuose aiškiai nenurodoma bylos esmė, ir labai sunku į juos atsakyti", - sakė O. Timofejeva parlamento leidiniui.

Anot jos, valdžios institucijos turi reaguoti į "anonimus" išimtiniais atvejais, jei kyla grėsmė žmonių gyvybei ir sveikatai arba jei tai yra teroristinis aktas.

"O jei laiptinėje blogai nušluotos grindys arba kam nors trukdo kieme augantis medis, tai nėra priežastis siųsti anoniminį laišką visoms tarnyboms", - pabrėžė deputatė.

Artimiausiu metu Valstybės Dūmos komitetas, kuriam vadovauja J. Timofejeva, dirbs šiuo klausimu ir pateiks teisėkūros iniciatyvą, kuri reglamentuotų rusų kreipimąsi į pareigūnus per socialinius tinklus.

Kartu deputatė priminė, kad rusai gali laisvai kreiptis klausimais į valdžios institucijas, tačiau pagal įstatymą laiške turi būti nurodyta pavardė, vardas, tėvavardis, kreipimosi data, taip pat padėtas asmeninis parašas.

Savo ruožtu teikiant skundą elektroniniu būdu, būtina nurodyti elektroninį paštą.

V. Trofimova taip pat pranešė, kad viešųjų paslaugų portale bus sukurtas "vienas langas" skundams.

Jos teigimu, iki 2025 m. sausio 1 d. prie šios sistemos turėtų būti prijungtos visos įstaigos - federalinės, regioninės ir savivaldybių.

Tai supaprastins darbą, nes nereikės tikrinti pareiškėjo duomenų - jis jau bus identifikuotas, paaiškino Timofejeva.

"Vienas "skundų" langas turėtų supaprastinti darbą ir žmonėms, kurie ateina į valdžios institucijas su savo problemomis, ir agentūroms, kurios gauna šūsnį skundų", - sakė deputatė.

Kartu, pasak Timofejevos, terminas, per kurį pareigūnai turi atsakyti piliečiams, išliks toks pat - 30 dienų.

Deputatai siūlė jį sutrumpinti iki 14 dienų, o ypatingais atvejais - iki 3-5 dienų, tačiau po diskusijų priėjo prie išvados, kad mėnuo yra protingas terminas surinkti informaciją ir pateikti realų atsakymą, o ne repliką, apibendrino Timofejeva.

"The Moscow Times"

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder