Rugsėjo mėnesį Žemė gaus naują „mėnulį“, kuris suksis aplink mūsų planetą

Mažas asteroidas, pavadintas 2024 PT5, maždaug 33 metrų skersmens, nuo rugsėjo 29 d. įskries į Žemės orbitą ir išliks mūsų gravitaciniame lauke iki šių metų lapkričio 25 d. Asteroidas padarys vieną apsisukimą aplink Žemę, o paskui tęs savo kelionę po kosmosą. Apie tai rašo „ Daily Mail“.

Asteroidas 2024 PT5 buvo pastebėtas rugpjūčio 7 d. NASA asteroidų perspėjimo sistemos (ATLAS) pagalba. Jo trajektorijos stebėjimai parodė, kad asteroidas kris veikiamas Žemės gravitacinio lauko ir judės pasagos formos trajektorija, panašiai kaip ir ankstesni netoli Žemės esantys objektai.

Madrido Komplutensės universiteto mokslininkų tyrimo duomenimis, asteroidas Žemės gravitaciniame lauke išliks ribotą laiką. Astronomai tikisi, kad aplink mūsų planetą jis apsisuks per 53 dienas, o po to grįš atgal į Saulės sistemos gilumą.

Spėjama, kad 2024 PT5 yra kilęs iš Ardžunos asteroidų juostos - grupės kosminių kūnų, kurių orbitos aplink Saulę panašios į Žemės orbitas. Tačiau kiti mokslininkai, ypač NASA Artimųjų Žemės objektų tyrimų centro direktorius Polas Chodasas (Paul Chodas), teigia, kad šis mini mėnulis gali būti per susidūrimą išmestas Mėnulio fragmentas.

Tyrėjai pažymi, kad asteroidas, norint jį laikyti visaverčiu mini mėnuliu, turi atlikti bent vieną pilną apsisukimą aplink Žemę. Pasak Lance'o Bennerio (Lance Benner) iš NASA, 2024 m. PT5 neatitinka šio kriterijaus, nes jis neužbaigs pilno Žemės ir Mėnulio sistemos apsisukimo.

Tokie asteroidai kaip 2024 PT5, nors ir nekelia tiesioginės grėsmės Žemei, primena mums apie daugybę kosminių objektų, praskriejančių netoli mūsų planetos. Tokių kūnų tyrimas padeda geriau suprasti jų elgesį ir galimą sąveiką su Žeme, o tai svarbu kosmoso saugumui.

Prisiminkime, kad 2024 m. rugsėjo 18 d. mūsų laukia Mėnulio užtemimas, kuris siejamas su rezultatų gavimu, užbaigimu, sprendimų priėmimu. Apibendrinami praėjusio pusmečio rezultatai, o tai leis mums pereiti į naują erdvę su naujomis užduotimis ir tikslais.

Šaltinis: tsn.ua

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder