Nafta

Reuters: Rusijos Federacija nebegali parduoti naftos Indijai

(8)

Naftos pramonės prekybos maršrutas, kuris po Vakarų sankcijų įvedimo Rusijoje laikomas vienu pelningiausių, susiduria su rimtais sunkumais dėl problemų, susijusių su atsiskaitymu ne doleriu, o kita valiuta, ir šiuo metu neturi perspektyvaus trumpalaikio sprendimo. Apie tai pranešė agentūra Reuters.

Kaip teigiama straipsnyje, daugelį metų JAV doleris buvo pagrindinė tarptautinės prekybos nafta valiuta, o bandymai rasti alternatyvą susidūrė su konvertavimo sunkumais ir politinėmis kliūtimis.

Padėtis dar labiau komplikavosi, kai liepą Indija, tapusi didžiausia jūrinės naftos iš Rusijos vartotoja po to, kai Europos pirkėjai atsisakė, pareikalavo atsiskaityti rupijomis. Pasak trijų su padėtimi susipažinusių šaltinių, prekybos veikla praktiškai nutrūko.

Neoficialūs šaltiniai, pageidavę likti anonimais, perdavė informaciją, kad naftos tiekėjai iš Rusijos susiduria su kliūtimis sudarant sandorius Indijos rupijomis. Taip yra todėl, kad Rusijos centrinis bankas, neoficialiais duomenimis, nepriima šios valiutos.

Vienas Rusijos bankininkystės šaltinis, glaudžiai susijęs su Rusijos centriniu banku, pareiškė nuomonę, kad gauti pajamų nekonvertuojama valiuta, kurios vertė už Indijos ribų yra ribota, yra "beprasmiška".

Kitas šaltinis laikėsi nuomonės, kad Rusija turi ribotas galimybes išleisti rupijas, nes jos importas iš Indijos yra nereikšmingas.

Rugpjūčio viduryje bent dvi didžiausios Rusijos naftos bendrovės grasino nukreipti apie tuziną tanklaivių, gabenančių iki milijono tonų naftos, skirtos Indijai, į kitas paskirties vietas, teigė abu šaltiniai.

Laikinas konflikto dėl Indijos sandorių sprendimas buvo toks: už krovinius buvo mokama Kinijos juaniais, Honkongo doleriais kaip pereinamąja valiuta prie juanio ir JAE dirhamu, kuris yra susietas su JAV doleriu.

Tačiau jie teigė, kad vis dar sudėtinga rasti perspektyvią alternatyvą doleriui ir kad problemos paveikė pirkėjus Afrikoje, Kinijoje ir Turkijoje, kurios tapo didžiausiomis Rusijos naftos pirkėjomis.

Tačiau didžiausia problema yra susijusi su Indija, kuri, remiantis LSEG duomenimis ir Reuters skaičiavimais, perka daugiau nei 60 proc. rusiškos jūros naftos. Ji yra didžiausia po Kinijos Rusijos jūrų naftos pirkėja iš Rusijos.

Tikimasi, kad griežtėjant prekybos kontrolei problemos tik didės.

Reaguodamas į tai, Vašingtonas įvedė pirmąsias sankcijas tanklaivių, gabenančių rusišką naftą, kurios kaina viršija Vakarų nustatytą 60 JAV dolerių ribą, savininkams.

Primename, kad nuo 2022 m. gruodžio 5 d. Europos Sąjunga įvedė embargą jūrinės naftos importui iš Rusijos.

Be to, Didžiojo septyneto šalys ir Australija nustatė 60 JAV dolerių už barelį kainos ribą rusiškai naftai.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder