Pietų Korėja

Rekordinis skaičius rusų paprašė prieglobsčio Pietų Korėjoje

(1)

2023 m. Pietų Korėjoje prieglobsčio paprašė rekordinis skaičius rusų - 5750, t. y. penkis kartus daugiau nei 2022 m. ir daugiau nei Rusijos prieglobsčio prašymų skaičius 1994-2019 m., pranešė CNN, remdamasi šalies migracijos tarnybos duomenimis. 

Ši tendencija išliko ir sausį, o Rusijos piliečiai sudarė didžiausią prašytojų grupę.

Be jų, prieglobsčio dažniausiai prašo Kazachstano, Kinijos ir Malaizijos piliečiai.

Pietų Korėjos migracijos tarnyba patikslino, kad dažniausiai prieglobsčio prašytojai teigia, kad yra persekiojami dėl religinių ar politinių priežasčių, diskriminuojami dėl tautybės, rasės ar priklausymo tam tikrai socialinei grupei.

Pietų Korėjoje galioja griežti imigracijos įstatymai, įskaitant ir susijusius su prieglobsčio prašymais: per pastaruosius 30 metų pabėgėlio statusas suteiktas tik keturiems tūkstančiams žmonių, o išnagrinėta daugiau kaip šimtas tūkstančių prašymų.

2022 m. prasidėjus mobilizacijai Rusijoje, trys rusai, išskridę į Pietų Korėją, įstrigo Seulo tarptautiniame oro uoste.

Tuo metu Rusijos piliečiai kreipėsi į valdžios institucijas prašydami prieglobsčio, tačiau Pietų Korėjos teisingumo ministerija atsisakė jiems suteikti prieglobstį.

Ministerija manė, kad vengimas atlikti karinę tarnybą nėra pagrindas suteikti pabėgėlio statusą šalyje.

2022 m. Rusija patyrė dvi masines migracijos bangas: pavasarį po visiškos invazijos į Ukrainą ir rudenį, kai buvo paskelbta mobilizacija.

Projekto "Re: Russia" duomenimis, nuo 2022 m. vasario mėn. iš Rusijos išvyko daugiau kaip 820 000 žmonių. Daugiausia rusų priėmė Kazachstanas ir Serbija - po maždaug 150 000.

Apie 100 000 išvyko į Armėniją, mažiausiai 90 000 - į Turkiją, daugiau nei 70 000 - į Izraelį, o beveik 60 000 - į Europos Sąjungą. Mažiausiai 30 000 emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas.

Rosstat duomenimis, emigracija iš Rusijos pirmąjį V. Putino valdymo dešimtmetį mažėjo, tačiau 2012 m. jam sugrįžus į prezidento postą, emigracija smarkiai paspartėjo.

Beveik milijono žmonių išvykimas prasidėjus karui Ukrainoje dar labiau pablogino jau ir taip sunkią demografinę padėtį.

Taigi sausio-gegužės mėn. santykinis gimstamumo rodiklis (8,5 vaiko, tenkančio 1000 gyventojų) tapo beveik mažiausiu per visą šalies moderniąją istoriją; mažesnis (8,3 vaiko) jis buvo tik 1999 m., ekonomiškai labai sunkiais metais po 1998 m. defolto.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder