Šnipinėjimas

Putinas pasinaudojo masine rusų migracija per 2022 metų mobilizaciją, kad nusiųstų šnipus į Europą

Dienraštis "The Wall Street Journal" pažymi, kad atviros Rusijos sienos leido šimtams tūkstančių rusų išvengti mobilizacijos, o kartu su jais į Europą, Vidurinę Aziją ir Kaukazą vyko šnipai.

Straipsnyje apie rusų lakūno Maksimo Kuzminovo žūtį WSJ iškelia teoriją, kad už režimo priešininkų žudynių gali slypėti Rusijos agentai.

Rusijos šnipai Rusijos ir Ukrainos kare

Rusijos ir Ukrainos karo kontekste, prieš 2022 m. Rusijos invaziją į Ukrainą ir po jos, nemažai Rusijos Federacijos ir kitų tautybių piliečių, dirbusių Rusijai, buvo viešai įvardyti kaip Federalinės saugumo tarnybos (FSB), Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) ar trečiosios žvalgybos grandies - karinės žvalgybos tarnybos (GRU) - šnipai ar agentai.

Kiekviena iš šių tarnybų turi savo kompetenciją.

Vadinami "nelegaliais", diplomatinės akreditacijos neturinčiais operatyviniais darbuotojais, agentai dažnai metų metus kuria netikras tapatybes, gyvena ramų gyvenimą, nors kartais paskui keičia gyvenamąją vietą (šalį) kartu su savo partneriu, kuris gali žinoti arba nežinoti apie jų šnipinėjimo veiklą, ir su vaikais, kurie nežino apie jokią nedorą veiklą.

Juos gali būti sunku atpažinti, nes jie neišsiskiria iš aplinkos.

ve.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder