Vladimiras Putinas, Joe Bidenas

Putinas pabrėžė, kad nesiruošia panaudoti branduolinių ginklų kare prieš Ukrainą, nors techniškai yra pasiruošę

Rusija kariniu-techniniu požiūriu yra pasirengusi pradėti branduolinį karą, tačiau nesiruošia panaudoti branduolinių ginklų kare prieš Ukrainą, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

"Kariniu-techniniu požiūriu, žinoma, esame pasirengę.

Turime jas [branduolines pajėgas] nuolatinėje parengtyje", - sakė V. Putinas interviu televizijos laidų vedėjui Dmitrijui Kiseliovui.

Kartu jis teigė, kad kol kas per karą Ukrainoje taktinių branduolinių ginklų panaudoti neprireikė.

Į D. Kiseliovo klausimą, ar tai reiškia, kad tokia mintis jam nekilo, prezidentas atsakė: "Ne, kodėl?"

Tačiau V. Putinas pabrėžė, kad Rusija panaudotų branduolinį ginklą, jei iškiltų pavojus Rusijos valstybės egzistavimui arba žala jos suverenitetui ir nepriklausomybei.

"Viskas išdėstyta mūsų strategijoje, mes jos nekeitėme", - pridūrė prezidentas.

Rusijos branduolinė triada yra pažangiausia pasaulyje, pažymėjo V. Putinas ir pridūrė, kad JAV taip pat plėtoja savo branduolines pajėgas.

Tuo pačiu metu, jei jos atliks branduolinius bandymus, Rusija padarys tą patį.

"JAV branduolinių bandymų galimybė atsiranda dėl to, kad atsiradus naujoms kovinėms galvutėms neužtenka, kaip mano kai kurie ekspertai, jas išbandyti tik kompiuteriu, jas reikia išbandyti ir natūroje.

Tokios idėjos sklando tam tikruose JAV sluoksniuose. Mes apie tai žinome. Ir taip pat stebime", - sakė V. Putinas.

Kaip anksčiau skelbė CNN, JAV valdžios institucijos rimtai ruošėsi galimam Rusijos branduoliniam smūgiui Ukrainos teritorijoje 2022 m. pabaigoje.

Pasak jų, branduolinis Ukrainos konflikto scenarijus buvo laikomas realiu po virtinės pralaimėjimų Rusijos kariuomenei, kuri iki to laiko pasidavė Charkovo srityje ir buvo priversta palikti Chersoną.

JAV surengė keletą uždarų derybų su Rusijos užsienio reikalų ministerija ir generaliniu štabu, kad įspėtų apie branduolinio ginklo panaudojimo pasekmes ir įvertintų Kremliaus ketinimus.

Tuo pat metu Vašingtonas užmezgė ryšius su Indija ir Kinija, po kurių Xi Jinpingas ir Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi padarė viešus pareiškimus dėl branduolinio karo neleistinumo.

Tai padėjo išvengti krizės.

Netrukus po invazijos į Ukrainą pradžios V. Putinas paskelbė, kad Rusijos strateginės pajėgos pervestos į "specialųjį režimą" - kovinę parengtį, o po pusmečio pagrasino panaudoti "visas turimas priemones" okupuotoms Ukrainos teritorijoms ginti.

2023 m. pradžioje V. Putinas paskelbė apie Rusijos dalyvavimo Strateginės puolamosios ginkluotės sutartyje su Jungtinėmis Valstijomis sustabdymą, o dar po mėnesio paskelbė apie taktinių branduolinių ginklų dislokavimą Baltarusijos teritorijoje.

Ekrano nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder