Hyundai

Putinas iš nemalonę užsitraukusio milijardieriaus Sergejaus Petrovo atėmė didžiausią Rusijos automobilių pardavimo verslą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė perduoti didžiausio Rusijos automobilių pardavėjo "Rolf" akcijas laikinai valdyti Federalinei turto valdymo agentūrai. Tai matyti iš teisinės informacijos atskleidimo portale paskelbto dekreto, - paskelbė "The Moscow Times".

Remiantis dokumentu, "Rosimuščestvo" perims UAB "Rolf" akcijas, kurios priklauso Kipro "Delance Limited" ir "Rolf Motors".

Agentūra taip pat valdys bendrovių "Rolf Estate Sankt Peterburg" ir "Rolf Tech" įstatinio kapitalo dalis.

Anksčiau V. Putinas, reaguodamas į Vakarų sankcijas, naudojo išorinio valdymo įvedimo mechanizmą.

Prezidentas savo dekretais valstybės kontrolei perdavė "Uniper", "Fortum", "Danone", "Carlsberg" ir Norvegijos bendrovės sukurtą spaustuvę "Prime Print".

Automobilių prekiautojas Rolfas turi automobilių prekybos centrus Maskvoje ir Sankt Peterburge. Bendrovės įkūrėjas yra buvęs Valstybės Dūmos deputatas Sergejus Petrovas, iki 2021 m. buvęs "Forbes" turtingiausių rusų sąraše.

2019 m. S. Petrovui ir "Rolf" vadovams iškelta baudžiamoji byla, kurioje jie įtariami neteisėtomis operacijomis su valiuta ir lėšų pervedimu į nerezidentų sąskaitas.

Pagal tyrėjų versiją, 2014 m. Petrovas susitarė su jo kontroliuojamų įmonių vadovais ir, pardavęs "Rolf Estate" akcijas bendrovei "Rolf" už išpūstą sumą, išvežė į užsienį 4 mlrd. rublių.

Tyrimas mano, kad tikroji "Rolf Estate" vertė buvo 200 mln. rublių. Verslininkas buvo suimtas už akių ir įtrauktas į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą.

Toje pačioje byloje figūruoja buvusi bendrovės generalinė direktorė Tatjana Lukoveckaja, Kipre įsikūrusios bendrovės "Panabel Limited" direktorius Georgijus Kafkalia, taip pat buvęs "Rolf" verslo plėtros departamento direktorius Anatolijus Kairo, kuris šių metų rugsėjį buvo nuteistas 8,5 metų laisvės atėmimo bausme.

Užsienyje gyvenantis Petrovas savo kaltę neigia. Pasak jo, baudžiamasis persekiojimas buvo kerštas už jo politinę veiklą ir bandymas apvogti verslą.

"Manęs tai nenustebino - juk tai Rusija. Jie bando kažką surasti ir užgniaužti, jie neprašo išteisinamųjų dokumentų", - po kratų "Rolf" biuruose Maskvoje ir Sankt Peterburge sakė Petrovas.

2011 m. Petrovas rėmė protestus prieš suklastotus rinkimus į Valstybės Dūmą. Be to, jis balsavo prieš "Dimos Jakovlevo įstatymą" ir "Jaroslavo paketą", taip pat nebalsavo dėl Krymo aneksijos.

2021 m. gruodį buvo pranešta, kad 100 % "Rolf" akcijų bus parduota "Klyuchavto", vienam didžiausių regioninių automobilių pardavėjų.

Tačiau 2022 m. pavasarį tapo žinoma, kad sandoris buvo sustabdytas.

Pasak "Forbes" šaltinių, bankai atsisakė šalių finansavimo. "Visa tai susiję su Petrovo asmenybe ir veikla", - paaiškino vienas iš pašnekovų.

Taip pat 2022 m. vasarį Maskvos srities Chimkų miesto teismas, remdamasis Generalinės prokuratūros ieškiniu, iš Petrovo išieškojo beveik 20 mlrd. rublių.

Pagal agentūros versiją, V. Petrovas verslininko veikla užsiėmė, kai 2007-2016 m. buvo Valstybės Dūmos deputatas.

Pats Petrovas teigė, kad visiškai pasitraukė iš verslo ir perdavė valdymą vadybininkų komandai, o turtines teises - trestui.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder