Povandeninis kalnas

Prie Gvatemalos miesto aptiktas dvigubai už aukščiausią Žemės pastatą didesnis povandeninis kalnas

Mokslininkai Centrinėje Amerikoje atrado povandeninį kalną, didesnį už aukščiausią pasaulio pastatą. Šmidto vandenyno instituto mokslininkai povandeninį kalną aptiko kartografuodami jūros dugną prie Gvatemalos krantų.

Kaip rašo "Independent", povandeniniai kalnai paprastai susiformuoja iš užgesusių ugnikalnių liekanų.

Aptiktos milžiniškos struktūros aukštis siekia 1 600 metrų, t. y. dvigubai daugiau nei Burdž Chalifa Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Šis Dubajuje esantis dangoraižis yra aukščiausias pasaulio pastatas, kurio aukštis siekia 830 metrų.

14 kvadratinių kilometrų ploto povandeninį kalną aptiko Šmidto okeanologijos instituto ekspertai, naudodamiesi mokslinių tyrimų laive "Falkor" esančiu daugiasrautiniu echolotu .

Jūros dugno elementas buvo aptiktas už 84 jūrmylių nuo Gvatemalos išskirtinės ekonominės zonos per šešias dienas trukusį plaukimą iš Puntarenaso (Kosta Rika) link Rytų Ramiojo vandenyno pakilimo.

Schmidto vandenyno instituto įguloje buvo ir GEBCO apmokytas hidrografijos specialistas, kuris patvirtino, kad povandeninis kalnas nebuvo įtrauktas į jokią jūros dugno batimetrinę duomenų bazę.

Organizatorių nuotr.

Tyrimų laivas "Falkor (too)" buvo nuleistas į vandenį kovo mėn. ir jau padarė keletą atradimų / nuotr. schmidtocean.org

Tai buvo devintasis jūros dugno atradimas nuo kovo mėn., kai į vandenį buvo paleistas mokslinių tyrimų laivas "Falkor (too)".

Tarp šių atradimų - dar du neištirti povandeniniai kalnai Galapagų salų jūriniame rezervate, trys nauji hidroterminių angų laukai, nauja ekosistema po hidroterminėmis angomis ir du nepažeisti šaltųjų vandenų koraliniai rifai.

Šie povandeniniai kalnai yra biologinės įvairovės židiniai, nes juose gyvena giliavandeniai koralai, kempinės ir daugybė bestuburių.

NOAA Ocean Exploration duomenimis, naujausi palydoviniai vertinimai rodo, kad yra daugiau kaip 100 000 neištirtų daugiau kaip 1 000 m aukščio povandeninių kalnų.

Mokslininkai tikisi, kad tęsiant giliavandenių gelmių tyrimus ir kartografavimą, tikslesni ir didesnės skiriamosios gebos žemėlapiai padės atlikti mokslinius tyrimus ir būsimus atradimus, taip pat padės geriau suprasti geologinius procesus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder