Po Veselnickajos sąmokslo šveicarai siųs milijonus sankcionuotiems rusams

Šveicarija grąžins milijonus pavogtų dolerių sankcionuotiems rusams, kaltinamiems dalyvavus viename garsiausių pasaulyje sukčiavimų, sakoma teismo nutartyje, kurią matė "The Daily Beast", - paskelbė thedailybeast.com.

Šveicarijos valdžios institucijos atmetė apeliaciją dėl sprendimo grąžinti pavogtą grobį, nors ir žinojo, kad jų nusikaltimo tyrimą sugadino Rusijos įtakos operacija, kurią organizavo liūdnai pagarsėjusi "Trump Tower" advokatė Natalija Veselnickaja.

N. Veselnickaja rengė slaptus susitikimus su Šveicarijos federalinės prokuratūros konsultantu, kuris buvo atleistas iš darbo ir nuteistas paaiškėjus, kad dirbant su byla jam buvo dovanojamos prabangios atostogos Rusijoje - įskaitant meškų medžioklę.

Vienos tokios kelionės metu prie jo prisijungė Šveicarijos prokuroras Patrickas Lamonas ir generalinis prokuroras Michaelis Lauberis, kurie pozavo bendrai nuotraukai su aukštais Rusijos pareigūnais.

Visi trys Šveicarijos pareigūnai dalyvavo tiriant Magnickio bylą; 230 mln. dolerių sukčiavimą, kurį atskleidė Sergejus Magnickis, įkalintas, sumuštas ir paliktas mirti kalėjimo kameroje po to, kai atskleidė didžiulę mokestinę aferą prieš bendrovę "Hermitage Capital", į kurią buvo įtraukti keli Rusijos pareigūnai.

Po S. Magnickio mirties "Hermitage" generalinis direktorius Billas Browderis vadovavo pasaulinei teisingumo kampanijai, kurios metu daugelyje šalių, įskaitant JAV ir Jungtinę Karalystę, buvo priimti antikorupcinių sankcijų įstatymai.

Keletui pagrindinių sukčiavimo dalyvių pagal šiuos įstatymus buvo pritaikytos sankcijos už tai, kad jie prisidėjo prie to, ką daugelis Vakarų vyriausybių vadina didžiuliu nusikalstamu sąmokslu.

Jungtinės Karalystės vyriausybės teigimu, "organizuota nusikalstama grupuotė buvo įsitraukusi į rimtą korupciją, pasisavindama 230 mln. dolerių vertės Rusijos valstybės turto".

Tarp asmenų, kuriems taikomos sankcijos, yra Olga Stepanova, aukšto rango Maskvos mokesčių pareigūnė, pasirašiusi su sukčiavimu susijusius dokumentus, ir jos vyras, taip pat Dmitrijus Kliujevas, bankininkas, kuris, pasak JK vyriausybės, suplanavo visą sukčiavimą.

Visi trys jie gaus grynuosius pinigus, kuriuos Šveicarijoje įšaldė pareigūnai, turėję atsekti pavogtus pinigus.

Nepaisant Londone ir Vašingtone padarytų išvadų, Šveicarijos valdžios institucijos sutiko su Maskvos teiginiu, kad operacijai nevadovavo jokia "nusikalstama organizacija", o tai reiškia, kad jos nekonfiskuos visų lėšų, kurios iš įšaldytų Šveicarijos bankų sąskaitų buvo susietos su didžiuliu sukčiavimu.

"Nebūtų buvę įmanoma nustatyti, ar egzistuoja nusikalstama organizacija, ar gauja, dalyvavusi visose operacijose", - rašoma Šveicarijos federalinio baudžiamojo teismo nutartyje, priimtoje lapkričio 23 d., su kuria susipažino "The Daily Beast".

Šveicarija grąžins Stepanovams 55 proc. įšaldytų lėšų, iš viso 5,5 mln. dolerių, ir 100 proc. įšaldytų Klyuevo sąskaitoje esančių pinigų (37 673 dolerius).

Jie taip pat grąžins 99 proc. pinigų, atsekamų į sąskaitą, priklausančią Denisui Kacyvui, Maskvos vyriausybės pareigūno sūnui, kuris buvo įdarbinęs J. Veselnickają per jos liūdnai pagarsėjusį bandymą lobizuoti D. Trumpo kampaniją 2016 m.

Tuo metu ji buvo Niujorke, kur vyko kitas teismo procesas, susijęs su tuo pačiu 230 mln. dolerių sukčiavimu.

Katsyvas galiausiai sutiko sumokėti JAV 6 mln. dolerių, kad būtų patenkintas ieškinys, kuriame teigiama, kad jis dalį pavogtų pajamų plovė per savo įmonę "Prevezon".

Vėliau J. Veselnickaja buvo apkaltinta trukdymu vykdyti teisingumą, kai paaiškėjo, kad ji slapta padėjo parengti tariamai nepriklausomą Rusijos prokuratūros pareiškimą, pateiktą teismui per "Prevezon" bylą.

Šveicarai, priešingai, mielai grąžino 8,1 mln.

Konfiskavimo sumų sumažinimas yra dalis Šveicarijos pinigų plovimo taisyklių, kurios prieštarauja Jungtinių Tautų geriausiai praktikai ir mažina sumą, kurią galima konfiskuoti kiekvieną kartą, kai neteisėti pinigai pervedami per kitą sąskaitą.

Markas Piethas, buvęs Didžiojo septyneto Finansinių veiksmų darbo grupės dėl pinigų plovimo narys ir Šveicarijos federalinės teisingumo tarnybos Ekonomikos ir organizuoto nusikalstamumo skyriaus vadovas, teigė, kad tai, kaip buvo sušvelnintos bausmės, rodo Šveicarijos sistemos silpnumą.

"Trumpai tariant, pagrindinė Šveicarijos prokurorų ir teismų problema yra ta, kad jie taiko teoriją, kuri leidžia konfiskuotinoms lėšoms nuolat mažėti kiekviename plovimo etape.

Todėl Šveicarijos teismai teikia privilegijas gudriam skalbėjui, ir tai prisideda prie bendros rizikos, kurią kelia ši šalis!" - sakė jis leidiniui "The Daily Beast".

Teismas taip pat atėmė iš "Hermitage" nukentėjusiojo statusą šioje byloje, o tai reiškia, kad bendrovės balsas procese nebegali būti girdimas, nors Šveicarijos pareigūnai iš pradžių teigė, kad tyrimą pradėjo dėl "Hermitage" jiems pateiktų įrodymų.

"Šiuo sprendimu Šveicarija iš tiesų perėjo į tamsiąją pusę. Tuo metu, kai visi griežtai nusiteikę prieš Rusiją, šveicarai žengia kita kryptimi", - "The Daily Beast" sakė B. Browderis.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder