Po Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dronų atakos be elektros liko 67 Kursko srities gyvenvietės

Bepiločiai lėktuvai atakavo trijų Kursko srities, besiribojančios su Ukrainos Sumų sritimi, rajonų infrastruktūrą. "Yra nutrūkęs elektros energijos tiekimas. Avarinių tarnybų ekipažai jau pradėjo atkurti elektros tiekimą", - sakė gubernatorius Romanas Starovoitas, tačiau nenurodė žalos masto.

Telegramų kanalo "Šot" duomenimis, be elektros liko 67 gyvenvietės.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dronas numetė du sprogstamuosius užtaisus ant centrinės elektros pastotės Suja mieste, esančiame už 12 km nuo sienos su Ukraina.

Be elektros liko keturiolika gyvenviečių.

3 val. nakties antras dronas taip pat numetė du sprogstamuosius užtaisus ant elektros pastotės Gluškovo kaime, esančiame už šešių kilometrų nuo sienos.

Dėl to 53 gyvenvietės liko be šviesos.

Vakar Plechovo kaimą Sujansko rajone Kursko srityje apšaudė ukrainiečių pabūklai, be elektros liko trys gyvenvietės.

Rugsėjo 26 d. dėl bepiločių lėktuvų atakų elektros energijos laikinai neteko septynios Kursko srities gyvenvietės.

Apie tai savo "Telegram" kanale pranešė srities vadovas Romanas Starovoitas. Pasak gubernatoriaus, ukrainiečių dronas numetė sprogmenis ant elektros pastotės, esančios Korenevsko rajono Snagosto kaime.

Grįžtantiems persikėlėliams siūloma grįžti į darbą

Visos Rusijos darbo tyrimų institutas siūlo sukurti paramos programas "atvirkštiniam" persikėlimui, kad būtų išspręsta IT specialistų nutekėjimo dėl karo problema.

Siūloma grąžinti į darbą grįžusius specialistus arba padėti jiems susirasti naują darbo vietą.

Be to, ekspertų nuomone, "atvirkštinio" perkėlimo darbuotojams turėtų būti teikiama psichologinė pagalba, laikinas būstas ir materialinės pašalpos.

Audito ir konsultacijų tinklo "FinExpertiza" direktorius Agvanas Mikaeljanas mano, kad dauguma IT specialistų išvyko ne todėl, kad jiems nepatiko darbo sąlygos Rusijoje, o dėl galimos rizikos ir galimybių susiaurėjimo, susijusio su sankcijų įvedimu šaliai. 

Daugiau nei pusė (60 proc.) Rusijos įmonių 2023 m. susidurs su IT infrastruktūros ir verslo procesų problemomis.

Tai rodo IT bendrovės "Krok" atlikta didžiųjų rinkos dalyvių apklausa, kuria remiasi "Forbes". IT specialistų išvykimas iš šalies karo Ukrainoje fone ypač pastebimai paveikė įmonių darbą: dauguma (78 proc.) įmonių, kurios skundėsi problemomis, negali rasti tinkamų specialistų.

Milijardai iš Gulago: į Rusijos biudžetą planuojamos rekordinės pajamos iš kalinių darbo

Rusijos vyriausybė suplanavo rekordines biudžeto pajamas iš kalinių, kurie yra Federalinės įkalinimo įstaigų sistemoje ir nuo 2017 m. gali būti įdarbinti, įskaitant valstybinių įmonių objektus, darbo.

Per ateinančius trejus metus federalinis iždas iš nuteistųjų darbo ketina gauti 76 mlrd. rublių, seka iš biudžeto įstatymo projekto medžiagos, kuri skelbiama vieningoje Valstybės Dūmos duomenų bazėje.

Palyginti su prieškario 2021 m., valstybės pajamos iš kalinių darbo bus 58 proc. didesnės, o jei lyginsime su 2016 m. - 184 proc.

Šiais metais į biudžetą taip pat planuojama surinkti apie 25 mlrd. rublių iš Federalinės įkalinimo įstaigų tarnybos. Taigi, 2023-26 m. sistema atneš valstybei daugiau nei 100 mlrd. rublių pajamų.

Kaliniai jau dirba Rusijos geležinkelių ir didžiausios Rusijos tankų gamintojos "Uralvagonzavod" objektuose.

Nuteistuosius įdarbino interneto mažmeninės prekybos bendrovė "Ozon", kurios atstovas laikraščiui "Vedomosti" sakė, kad bendrovė labai patenkinta naujaisiais darbuotojais: jų darbo rodikliai ketvirtadaliu viršija vidurkį, o pravaikštų sumažėjo 17 proc.  

Bendrovė "Rostec" taip pat svarsto galimybę įkalinimo įstaigas laikyti konteinerių ir specialios aprangos tiekėjomis, anksčiau rašė "Kommersant".

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder