Paskelbtas tyrimas apie ukrainiečių vaikų "perauklėjimo" centrus Rusijoje ir Kryme

Nuo karo pradžios Rusijos vyriausybė į perauklėjimo ir įvaikinimo centrų tinklą okupuotame Kryme ir Rusijoje perkėlė mažiausiai 6 000 ukrainiečių vaikų.

Konfliktų stebėjimo centro ataskaitoje teigiama, kad Jeilio visuomenės sveikatos mokyklos Humanitarinių tyrimų laboratorija nustatė 43 įstaigas, kuriose vaikai iš Ukrainos buvo laikomi po 2022 m. vasario 24 d. 

"Šie duomenys rodo, kad dauguma stovyklų vykdė prorusišką perauklėjimo veiklą, o kai kuriose stovyklose vaikai buvo mokomi karinių mokymų arba jiems buvo uždrausta grįžti pas tėvus į Ukrainą", - teigiama ataskaitoje.

Ataskaitoje surinkta informacija apie mažiausiai 6000 vaikų iš Ukrainos nuo keturių mėnesių iki 17 metų amžiaus, kurie buvo laikomi stovyklose ir kitose įstaigose nuo pat visiškos invazijos į Ukrainą, o paskutiniai veiksmai buvo atlikti šių metų sausio mėn.

Tinklas apima mažiausiai 43 objektus, iš kurių 41 yra anksčiau veikusios vasaros stovyklos Kryme ir Rusijoje.

12 iš jų sutelkta aplink Juodąją jūrą, 7 - okupuotame Kryme, 10 - aplink Maskvą, Kazanę ir Jekaterinburgą. 11 stovyklų yra už daugiau nei 500 mylių nuo Ukrainos sienos su Rusija, įskaitant dvi stovyklas Sibire ir vieną Rusijos Tolimuosiuose Rytuose. 

"Tikslus vietų skaičius tikriausiai yra daug didesnis nei 43, Yale HRL nustatė dvi vietas, susijusias su našlaičių deportacija: psichiatrijos ligoninę ir šeimos centrą.

Atliekant šį tyrimą nustatyta tolimiausia stovykla yra Magadano regione Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, netoli Ramiojo vandenyno, maždaug už 3900 km nuo Ukrainos sienos su Rusijos Federacija.

Magadano stovykla yra maždaug tris kartus arčiau Jungtinių Amerikos Valstijų nei Ukrainos sienos", - teigiama pranešime.

Pažymima, kad pagrindinis stovyklų tikslas yra politinis perauklėjimas - bent 32 iš jų vykdomas sistemingas perauklėjimas, orientuotas į Rusijos akademinį, kultūrinį, patriotinį ir (arba) karinį ugdymą.

Pažymima, kad tėvų sutikimas dalyvauti stovyklose buvo gautas per prievartą ir nuolat pažeidinėjamas.

"Daugeliu atvejų tėvų gebėjimas duoti prasmingą sutikimą gali būti laikomas abejotinu, nes karo sąlygos ir paslėpta okupacinių pajėgų grėsmė sudaro prievartos aplinką", - teigiama ataskaitoje.

Ataskaitoje teigiama, kad šis procesas centralizuotai koordinuojamas visais Rusijos valdžios lygmenimis.

 

Vaikų grobimas iš Ukrainos

Yra žinoma, kad Rusijos Federacija nuo pat plataus masto invazijos pradžios ne kartą išvežė vaikus iš Ukrainos. Amerikos karo studijų instituto duomenimis, juos įsivaikina rusų šeimos.

Rudenį paaiškėjo, kad Rusijos vaikų ombudsmenė Marija Lvova-Belova įsivaikino berniuką, kuris buvo išvežtas iš Mariupolio. Vėliau jai buvo pritaikytos sankcijos.

Ukrainos prezidento įgaliotinė vaikų teisių ir reabilitacijos klausimais Darja Herasymchuk sakė, kad Ukraina žinojo apie beveik 14 000 okupantų pagrobtų vaikų.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder