Kas lemia ekstremalią klimato būklę?

„Pasaulis turi dešimtmetį atsitraukti nuo iškastinio kuro“

Itin svarbi Jungtinių Tautų (JT) ataskaita, kurioje perspėjama apie Žemei gresiantį klimato kaitos pavojų, parodė, kad žmonija turi tik dešimtmetį atsitraukti nuo iškastinio kuro, teigia Prancūzijos pareigūnai.

„Šis iššūkis yra didžiulis, nes jis reiškia, kad per dešimtmetį turime atsitraukti nuo civilizacijos, kuri pastaruosius kelis šimtus metų buvo paremta iškastiniu kuru“, – teigė Prancūzijos aplinkos ministrė Barbara Pompili.

Prancūzijos Vyriausybė ataskaitą pavadino „perspėjančia“. JT ataskaitoje teigiama, kad vidutinė Žemės oro temperatūra išaugs 1,5 laipsnio Celsijaus virš iki pramonės revoliucijos fiksuotos temperatūros jau 2030 m. – maždaug dešimtmečiu anksčiau nei prognozuota 2018 m.

Užsienio reikalų ministras Jeanas-Yvesas Le Drianas teigė, kad ataskaitoje „teisingai dar kartą pabrėžiama svarba imtis visų būtinų priemonių, kad būtų įgyvendintas Paryžiaus klimato kaitos susitarimas, kuris visiems mums yra kompasas“.

JAV teigia, kad žmonija nebegali delsti klimato kaitos akivaizdoje

Žmonija nebegali daugiau atidėti „ambicingų“ klimato veiksmų, pirmadienį teigė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas, po to, kai buvo paskelbta nerimą kelianti Jungtinių Tautų (JT) Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) ataskaita.

Kelerius metus rengta ir 195 valstybių patvirtinta ataskaita apnuogina vyriausybes, kurios, nepaisant augančio įrodymų apie egzistencinį klimato kaitos pavojų, vengia imtis ryžtingų veiksmų.

„Šiuo metu reikia, kad pasaulio lyderiai, privatusis sektorius ir pavieniai asmenys skubiai imtųsi bendrų veiksmų ir darytų viską, kas įmanoma, kad apsaugotų mūsų planetą, – pranešime teigė A. Blinkenas. – Daugiau nebegalime delsti ir turime imtis ambicingų klimato veiksmų.“

Temperatūros prieaugiui, lyginant su temperatūra iki pramonės revoliucijos, siekiant 1,1 laipsnio Celsijaus, šią vasarą pasaulis buvo priverstas susidurti su klimato kaitos sukeltomis gyvybių nusinešusiomis nelaimėmis – nuo asfaltą lydančios karščių bangos Kanadoje iki miškų gaisrų Graikijoje ir Kalifornijoje.

„Matome žalingą šių įvykių poveikį žmonių gyvenimui visame pasaulyje“, – teigė A. Blinkenas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder