Nyderlandai pasiūlė įšaldyti Serbijos stojimą į ES dėl požiūrio į Rusijos agresiją

Nyderlandų parlamento Atstovų rūmai (žemieji rūmai) priėmė rezoliuciją, kurioje raginama suteikti Europos Komisijai įgaliojimus bausti Serbiją už atsisakymą prisijungti prie Europos Sąjungos sankcijų Rusijai.

Rezoliucijoje pažymima, kad Serbijos užsienio politikos suderinamumas su ES užsienio politika 2022 m. sumažėjo iki 45 proc.

Pernai šis rodiklis siekė 64 proc., o tai yra "svarbus kriterijus bloko plėtros procese", pranešė "European Pravda".

"Dėl Rusijos pradėto nusikalstamo karo prieš Ukrainą šalims kandidatėms ir ES valstybėms narėms kaip niekada svarbu laikytis ES bendros užsienio ir saugumo politikos nuostatų", - sakė Nyderlandų parlamento nariai.

Parlamentarai ragina Nyderlandų vyriausybę paprašyti Europos Komisijos iki 2023 m. spalio mėn. parengti pasiūlymus, pagal kuriuos "šaliai kandidatei, dalyvaujančiai ES stojimo procese, būtų galima taikyti pasekmes dėl neatitikimo bendrajai užsienio ir saugumo politikai, visų pirma dėl stojimo proceso įšaldymo".

Kitoje rezoliucijoje Nyderlandų parlamento žemieji rūmai paragino vyriausybę pasirengti laikinai sustabdyti bevizį režimą su ES Serbijai, jei pasikeistų Serbijos vizų politika ir jei Serbijos užsienio politika nebūtų pakankamai pakoreguota.

Siūloma sustabdyti bevizį režimą Serbijai "taikant skubaus stabdymo mechanizmą ne vėliau kaip 2023 m. kovo mėn.".

Pažymima, kad nors Nyderlandų parlamentas neturi tiesioginės įtakos užsienio politikos įgyvendinimui, jis gali pateikti vyriausybei gaires, kuriomis ji galėtų vadovautis.

Serbijos pozicija dėl Rusijos

Kaip pranešė UNIAN, anksčiau tapo žinoma, kad Europos Parlamentas ketina prašyti sustabdyti derybas dėl Serbijos stojimo į Europos Sąjungą.

Derybos dėl šalies prisijungimo prie bloko bus tęsiamos, kai ji prisijungs prie sankcijų Rusijai.

Balkanų valstybė nuo seno garsėja glaudžiais politiniais ir kultūriniais ryšiais su Rusija. Tačiau Belgradas vis dėlto nusprendė integruotis į Europos Sąjungą.

Ir čia draugystė su rusų nusikaltėliais serbams ėmė kelti problemų.

Be Baltarusijos, Serbija yra vienintelė Europos šalis, kuri nepritarė Europos sankcijoms Rusijai, įvestoms po to, kai rusai visiškai įsiveržė į Ukrainą. Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius anksčiau tarptautinį spaudimą palaikyti sankcijas pavadino "raganų medžiokle".

Neseniai "Welt" pranešė, kad Vokietijos federalinė vyriausybė ragina Serbijos prezidentą Aleksandrą Vučičių apsispręsti dėl savo šalies geopolitinio kurso.

Jam siūloma rinktis: stoti į ES ar suartėti su Rusija.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder