Nuo praėjusių metų rugpjūčio Iranas Rusijai pateikė daugiau kaip 400 dronų kamikadzių
Pasak Baltųjų rūmų pareigūno, nuo praėjusių metų rugpjūčio Iranas jau perdavė Rusijai daugiau kaip 400 dronų kamikadzių.
Kol kas dronai yra pagrindinė karinė pagalba, kurią Teheranas teikia Maskvai, sakė jis.
Tačiau Kremlius norėtų gauti daugiau, pridūrė Kirby.
"Kalbama apie stiprėjančius gynybinius santykius", kurie leistų Rusijai žudyti žmones Ukrainoje, o Iranui kaupti karinę įrangą, keliančią grėsmę kaimyninėms šalims, sakė JAV pareigūnas.
Rusija yra naudojusi Irano bepiločius orlaivius "Shahed-136" ir "Mohajer-6", kuriuos pirmą kartą įsigijo pernai rugpjūtį, atakuodama Ukrainos infrastruktūrą. Už pirmąją 160 dronų partiją Maskva sumokėjo Teheranui 140 mln. eurų grynaisiais pinigais, siųsdama pinigus lėktuvu, pranešė britų televizijos kanalas "Sky News".
Vėliau Rusija iš Irano pradėjo reguliariai gauti nedideles "Shahed" bepiločių orlaivių partijas, kovo mėnesį rašė britų žvalgyba.
Be to, Rusijos valdžios institucijos ketino derėtis su Teheranu dėl Irano bepiločių orlaivių gamybos gamyklos pastatymo Jelabugoje, vasario pradžioje pranešė "The Wall Street Journal" (WSJ).
Pagal preliminarų susitarimą ten bus pagaminta ne mažiau kaip 6 000 bepiločių orlaivių, tačiau nenurodyta, kiek laiko.
Tačiau laikraščio šaltiniai teigė, kad gamykla yra tik dalis 1 mlrd. dolerių vertės Maskvos ir Teherano susitarimo.
Be bepiločių orlaivių, Iranas taip pat tiekia Rusijai artilerijos sviedinius ir šaudmenis tankams. Balandžio mėnesį WSJ rašė, kad per pastarąjį pusmetį Iranas į Rusiją išsiuntė daugiau kaip 300 000 artilerijos sviedinių ir milijonus šaudmenų.
Oficialiai Rusija neigia pirkusi iš Irano bepiločių lėktuvų ir kitų ginklų.
Tačiau Islamo respublikos užsienio reikalų ministras Hosseini Amiras Abdollahianas pripažino, kad likus keliems mėnesiams iki karo Ukrainoje Teheranas tiekė Maskvai nedidelį skaičių bepiločių lėktuvų.
JAV nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby (CC BY 2.0)
Rašyti komentarą