Nikolajus Patruševas

Nikolajus Patruševas pyksta, kad nepavyko pakeisti importo ir skundėsi dėl mokslininkų trūkumo

Rusijos Saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas pažymėjo, kad Rusijos įmonės nenori pirkti vietinės įrangos, ir skundėsi darbuotojų trūkumu.

"Rusijos įmonės ir toliau orientuojasi į jau gatavų užsienio prekių pirkimą, naudodamosi "lygiagretaus" importo mechanizmu".

Mokslo ir inžinerijos specialistų deficitas išlieka kliūtimi siekiant technologinės nepriklausomybės", - N. Patruševo žodžius citavo Ura.ru.

Jis pridūrė, kad vis dar nepakankamai diegiama vietinė programinė įranga ir kiti technologiniai pasiekimai.

Praėjusį pavasarį leidinys "Project" pranešė, kad šimtai mokslininkų, tarp jų pasaulinio lygio specialistų, paliko šalį dėl antikarinės pozicijos, valdžios spaudimo ir tiesioginių teisėsaugos institucijų grasinimų.

Tarp išvykusiųjų buvo Rusijos mokslų akademijos akademikas ir Maskvos matematikų draugijos prezidentas Viktoras Vasiljevas, Rusijos mokslų akademijos narys korespondentas Jurijus Kovaliovas (astrofizikas), RAS profesoriai Sergejus Popovas (taip pat astrofizikas) ir Aleksandras Markovas (biologas).

Pasak Popovo, dėl masinio specialistų išvykimo sustojo ištisos pramonės šakos.

Naujojo laikraščio "Novaja Gazeta.Europa", išanalizavusio tarptautinę ORCID duomenų bazę, skaičiavimais, per dvejus karo Ukrainoje metus šalies mokslas neteko apie 2 500 mokslininkų.  

Didžiausias tyrėjų nutekėjimas (23 proc.) įvyko iš Maskvos universitetų: Aukštosios ekonomikos mokyklos, Maskvos valstybinio universiteto, Maskvos valstybinio universiteto, Skolkovo ir Maskvos fizikos ir technologijų instituto.

Prasidėjus invazijai į Ukrainą, Rusija jau priartėjo prie mažiausio mokslininkų skaičiaus šiuolaikinėje istorijoje - 2021 m. pabaigoje jų buvo 340,1 tūkst.

Nuo Krymo aneksijos mokslo darbuotojų skaičius sumažėjo 10,5 proc. arba 76 tūkst. žmonių, o palyginti su paskutiniais SSRS metais - tris kartus.

Pats N. Patruševas anksčiau ragino užkirsti kelią Rusijos studentams ir stojantiesiems studijuoti Jungtinėse Valstijose ir Europoje.

Saugumo Tarybos sekretorius mano, kad Vakarų švietimo įstaigos sudaro dirvą vadinamosioms spalvotosioms revoliucijoms.

Patruševas įsitikinęs, kad JAV ir Europos šalys specialiai skiria stipendijas ir organizuoja geriausių užsienio studentų mokymąsi savo universitetuose.

Pasak jo, po studijų Jungtinėse Valstijose jaunuoliai grįžta į Rusiją "kaip agitatoriai, pasirengę vykdyti vadinamąsias demokratines pertvarkas".

THE MOSCOW TIMES

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder