Nenumatytas šalutinis poveikis: mokslininkai pastebėjo "kenksmingą" "Starlink" palydovų spinduliuotę
(1)Aplink Žemę skriejančių "SpaceX Starlink" palydovų būrys teršia kosmosą radijo spinduliais.
Tokią išvadą padarė Tarptautinės astronomijos sąjungos mokslininkų komanda, tyrusi šią problemą, rašo mokslo leidinys "A&A".
Jie tyrė netyčinį "Starlink" palydovų skleidžiamą elektromagnetinį spinduliavimą.
Naudodami didelį radijo teleskopą su LOFAR antenų masyvu, jie sugebėjo nustatyti, kad "SpaceX Starlink" palydovai "praleidžia" radijo spinduliuotę.
"Naudodami LOFAR, aptikome 47 iš 68 stebėtų palydovų spinduliuotę", - rezultatus komentavo astronomas Cecas Bassa.
Palydovai skleidžia 110-188 MHz dažnio signalus.
Pasak tyrėjų grupės, tai gali sutrukdyti žmonijai tyrinėti radioastronomiją, nes tokį dažnį naudoja žemyn nukreipti palydovai.
Mokslininkai pažymi, kad "SpaceX Starlinks" palydovų skaičius Žemės orbitoje kasmet didėja ir palydovai daro vis didesnį poveikį kosmosui.
Vienas iš tyrimo dalyvių, astronomas Michaelis Krameris, mano, kad Tarptautinės astronomų sąjungos ir Radioastronomijos instituto atliktas darbas rodo, jog technologijų plėtra gali turėti nenumatytų šalutinių padarinių.
Pažymėtina, kad radijo spinduliuotės tyrimo fone liepos 9 d. į kosmosą pakilo "SpaceX" raketa su nauja interneto palydovų, kuriuos ji turi iškelti į orbitą, partija.
Ji pakilo iš 40-ojo paleidimo komplekso Kanaveralo kyšulyje Floridoje.
Šis palydovų paleidimas bendrovei tapo 93-uoju.
Primename, kad 2023 m. birželį paaiškėjo, jog astronomai rado būdą, kaip išvengti palydovų įtakos "Hubble" teleskopo stebėjimams.
Kadangi kuo daugiau palydovų paleidžiama į kosmosą, įskaitant "SpaceX" kompanijos "Starlink", tuo daugiau jų judėjimas palieka "atspaudų" kosmoso nuotraukose.
Rašyti komentarą