Nenugalima: po okupantų apšaudymo likusi kabėti legendinė spintelė perduota muziejui
Virtuvės atributika ant visiškai subombarduoto namo sienos tapo vienu iš pasipriešinimo masiniams rusų okupantų nusikaltimams simbolių, pranešė muziejus.
„Nuo šiandien ji yra Nacionalinio orumo revoliucijos muziejaus fonduose. Kartu su spintele buvo perduotas dekoratyvinis keramikinis gaidys, išgyvenęs bombos sprogimą“, – teigė muziejus.
Keramikinis gaidys. Maidanmuseum.org
Gelbėjant spintelę dalyvavo Valstybės ekstremaliųjų situacijų tarnybos darbuotojai.
Maidano muziejaus ir Dovženkos centro atstovai fotografavo apylinkes, rinko daiktus ir šalia esančių namų gyventojų žodinius liudijimus.
„Tai pirmoji ekspedicija, kurios metu Paveldo gelbėjimo štabas ir jos partneriai pradeda sistemingą darbą, rinkdami Rusijos karo prieš Ukrainą istoriją.
Mūsų užduotis – užfiksuoti ir išsaugoti materialius ir nematerialius įrodymus apie ukrainiečių atsparumą ir drąsą, gebėjimą padėti vieni kitiems, abipusę paramą ir nenuolaidžiavimą priešui, didvyrišką ukrainiečių kovą už orumą ir laisvę“, – komentavo muziejaus atstovai.
Įprasto virtuvės interjero elemento nuotrauka apskriejo pasaulį ir tapo legendine „Public“ fotokorespondentės Elizavetos Servatinskos nuotraukos dėka.
Ant daugiaaukščio pastato liekanų išlikęs keraminis gaidys su spintele ir visais indais tapo bene labiausiai paplitusio šiandienos ukrainiečių skambučio iliustracija: „Kaip sekasi? – Laikausi...“ .