Briuselis

Naujausiame tyrime siekia išrinkti pačius ekologiškiausius miestus Europoje

Naujausiame tyrime siekiant išrinkti pačius ekologiškiausius miestus, pirmąja vietą pasidalino 3 miestai: Roterdamas (Nyderlandai). Amsterdamas (Nyderlandai) ir Gracas (Austrija).

Briuselis šiame sąraše užėmė 16 vietą, surinkdamas 71/100 taškų.

Antverpenas užėmė 36 vietą. Šie 2 miestai tapo vieninteliais Belgijos miestais patekusiais į šį sąrašą.

2023 m. ,,Miestų rodyklė sąmoningiems keliautojams“ tyrime buvo vertinami 4 kriterijai: atvykimas į miestą (oro uosto anglies dvideginio emisijos, alternatyvos žaliesiems keliautojams, kainos sezono ir ne sezono metu), judėjimas mieste (ekologiški keliavimo būdai, galimybė naudotis viešuoju transportu negalią turintiems turistams ir t.t.), gyvenimas mieste (aplinkai draugiškų viešbučių pasirinkimas, oro kokybė, atliekų rūšiavimo punktai ir t.t) bei veiklos ir patirtys mieste (pėsčiųjų žygių miestui pažinti, vietiniai turgų skaičius, dėvėtų drabužių parduotuvių pasirinkimas ir t.t.).

Tyrimą rengė JAV įsikūrusi Kayak kelionių agentūra.

Pati ekologiškiausia dalis – atvykimas

Daugiausiai taškų, net 97/100 Briuseliui atnešė įvairus aplinkai draugiškų būdų, kaip pasiekti miestą pasirinkimas. Briuselio oro uostas ypač sumažinęs jame išmetamą CO2 kiekį, taip pat stengiantis valdyti turistų srautą mieste, sezono metu yra stipriai sukeliamos bilietų kainos, o taip pat miestą pasiekti galima daugybe traukinių.

Tyrimas atskleidė, jog turistams įdomių ir turiningų patirčių bei veiklų Belgijos sotinėje nėra daug, šioje tyrimo dalyje Briuselis surinko vos 50/100 taškų.

Labiausiai užkliuvo tai, jog mieste labai mažai pėsčiųjų žygių, skirtų pažinti miestą be to dauguma jų nėra prieinami žmonėms su negalia.

Daugiausia tokių žygių yra Trondheime, Norvegijoje. Briuselyje taip pat palyginus su miesto plotu yra mažai teatrų, vietinių turgų, dėvėtų drabužių parduotuvių.

Kitas Belgijos miestas Antverpenas tyrime nusileido Briuseliui, tačiau išsiskyrė ypač draugiška aplinka dviratininkams bei tuo, jog mieste yra didžiausias dviračių takų skaičius pasaulyje (šiuo pasiekimu Antverpenas dalijasi kartu su tokiais miestais kaip Amsterdamas ir Roterdamas).

Kitos Europos sotinės, pavyzdžiui, Stokholmas (6 vieta), Viena (10 vieta) ir Berlynas (13 vieta) aplenkė Briuselį Kayak agentūros sudarytame sąraše, tačiau tokie miestai kaip Paryžius (26 vieta) arba Londonas (28 vieta) pasirodė daug prasčiau.

Nors tokių sąrašų sudarymas naudingas keliautojams, ekspertai pripažįsta, jog turizmas, ypač tais atvejais, kuomet turistai atvyksta iš toli, savaime yra itin aplinką teršianti sritis, atsakinga už 8% pasaulyje išskiriamo CO2. 

Daugiausia anglies dioksido išskiriama keliaujant iš vienos vietos į kitą, o 2021 m. duomenys rodo, jog Briuselis šio kriterijaus neįtraukė skaičiuojant miesto išmetamą CO2 dujų kiekį, todėl yra labai sunku tiksliai įvertinti miesto tvarumo indeksą ne tik kaip turizmo traukos objekto, tačiau ir kaip pasaulinės politikos centro.   

2017 m. Briuselio miesto regionas paskelbė, jog miesto išmetamo CO2 kiekis yra 3,7 Mton per metus, tačiau kitų tyrėjų duomenimis net 2,7 Mton anglies CO2, kuris išsiskyrė lėktuvams leidžiantis į miestą,  nebuvo įtraukti apskaičiuojant miesto paskelbtus duomenis.

Organizatorių nuotr.

ŠALTINIS: The Brussels Times

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder