Tyrėjai naudojo garso bangas Saulės viduje, kad gautų tikslesnę informaciją apie jos struktūrą.
Jų skaičiavimais, Saulės fotosferos spindulys yra šiek tiek mažesnis nei standartiniame modelyje. Nors šis neatitikimas yra nedidelis, jis daro svarbius pokyčius mūsų supratimui apie Saulę.
Pagrindinis būdas, kuriuo mokslininkai matuoja Saulės spindulį, yra tyrinėti joje esančias seismines bangas.
Šias bangas sukelia slėgio svyravimai pačioje žvaigždėje. Matuodami šias bangas astronomai gali gauti informacijos apie Saulės sandarą ir savybes.
Anksčiau p-modai, kurie yra pagrindiniai slėgio svyravimai Saulės viduje, buvo naudojami Saulės spinduliui matuoti.
Tačiau kai kurie mokslininkai išreiškė abejonių dėl šių duomenų patikimumo, nes p-modai nepasiekia Saulės kraštų, o "atsispindi" nuo "fantominio paviršiaus".
Atlikę naująjį tyrimą astrofizikai Masao Takata (Masao Takata) ir Duglasas Gufas (Douglas Gough) nustatė, kad p-modai, kurie taip pat atsiranda dėl slėgio svyravimų, gali būti patikimesni matuojant Saulės spindulį.
Šie du metodai skiriasi tuo, kad p-modai tęsiasi toliau nuo Saulės fotosferos ir yra mažiau jautrūs magnetiniams laukams bei turbulencijai.
Leidinyje pažymima, kad Saulės spindulio pokytis keliomis šimtosiomis procento dalimis gali lemti didelį mūsų skaičiavimų ir Saulės savybių supratimo neatitikimą.
Pavyzdžiui, žinoma, kad Saulės spindulys laikui bėgant didėja, tačiau šio didėjimo tikslumas yra diskusijų objektas. Gavus naujų duomenų apie spindulį, bus galima tiksliau prognozuoti Saulės dydį ir raidą ateityje.
Be to, ši nauja informacija apie Saulės sandarą taip pat gali būti svarbi tiriant aplink kitas žvaigždes skriejančias planetas.
Žinoti Saulės spindulį yra vienas iš svarbiausių veiksnių, reikalingų šių planetų dydžiams ir savybėms įvertinti.
Todėl tikslesnė Saulės spindulio vertė galėtų pagerinti mūsų galimybes tyrinėti ir suprasti planetų sistemas kitose galaktikose.
Saulės tyrinėjimas
Mokslininkai numatė epinę Saulės mirtį. Jie įspėjo, kad žmonės nebegalės matyti Saulės pabaigos.
Anksčiau astronomai manė, kad Saulė virs planetine migla - ryškiai šviečiančiu dujų burbulu, kol pasirodė įrodymų, kad tam Saulė turėtų būti masyvesnė.
Mokslininkai nustatė, kad tam, jog taptų ryškia planetine miglele, Saulė turi būti bent du kartus sunkesnė.
Rašyti komentarą