Mokslininkai įrodė, kad ilgai trukusios Saulės audros dabar gali katastrofiškai paveikti Žemę

(1)

Mokslininkai aptiko keturis ekstremalius Saulės žybsnius, kurie Žemę užklupo labai seniai ir kurie, jei įvyktų šiandien, galėtų pakenkti palydovams, elektros tinklams ir ryšiams.

Saulės audros kyla dėl Saulės išmetamų įkrautų dalelių srauto, kurios, susidūrusios su Žeme, gali sukelti magnetinius ir elektrinius svyravimus aplink planetą, dėl to susidaro įspūdingos auroros, rašo „The Independent“.

Šiandien ekstremalios saulės audros taip pat gali sutrikdyti elektros energijos perdavimą, palydovų darbą ir net paveikti internetą. 

Pavyzdžiui, viena iš stipriausių mokslui žinomų Saulės audrų įvyko 1859 m. ir sutrikdė Europos ir Šiaurės Amerikos telegrafo sistemas.

Dabar mokslininkai išanalizavo, kaip tokios audros būtų paveikusios šiuolaikinį pasaulį. 

Jie pastebėjo, kad kiekvieną kartą, kai kyla Saulės audros, smarkiai pakyla radiokarbono kiekis, o tai palieka ryškų pėdsaką medžių žieduose, nes jie sugeria anglies dioksidą. 

Remdamiesi šiais žiedais ekspertai galėjo ištirti praeities saulės audras.

Taip patvirtinta, kad 993 m., 660 m. pr. m. e., 5259 m. pr. m. e. ir net 7176 m. pr. m. e. įvyko keturios ekstremalios Saulės audros. 

Mokslininkai įspėja, kad tokios audros šiandien gali turėti katastrofiškų pasekmių šiuolaikinei technologinei visuomenei, nes gali pažeisti palydovų sistemas ir elektros tinklus.

Mokslininkai džiaugėsi šiuo darbu ir teigė, kad jis padės „padaryti proveržį, siekiant suprasti ekstremalių Saulės išsiveržimų prigimtį“. 

Mokslininkams iš medžių žiedų sužinojus daugiau apie buvusias ekstremalias Saulės audras, šios žinios galėtų padėti planuoti būsimas tokias audras.

Šaltinis: unian.net

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder