Milijonai ukrainiečių pasklido po Europą

(1)

Kijevas suartėjo su Londonu, nors Didžioji Britanija nėra ta šalis, kurią renkasi ukrainiečių pabėgėliai.

 

Įsitrauks į dar vieną karą?

Dėl naujo susitarimo su Didžiąją Britanija, kuris numato bendrus veiksmus potencialių Londono priešininkų atžvilgiu, Ukrainai gali tekti įsitraukti į karinius konfliktus su kitomis valstybėmis, informuoja „Strana.ua".

„Ar Ukraina kariaus su Argentina? Kijevo ir Londono pasirašytoje saugumo sutartyje yra 7 punktas, kuris skelbia: „sutarties šalys stengsis užtikrinti, kad karinės Ukrainos galimybės būtų pakeltos į tokį lygį, kuris leistų išorinės karinės agresijos prieš Didžiąją Britaniją atveju jai suteikti efektyvią karinę pagalbą", - nurodoma publikacijoje.

Leidinio žurnalistų nuomone, realistiškiausias scenarijus, kada „Didžiajai Britanijai gali prireikti pagalbos", - tikėtinas Londono ir Buenos Airių konfliktas dėl Folklando salų.

„Naujasis Argentinos prezidentas Havjeras Milei (Javer Milei) jau pareiškė sieksiąs atkurti šalies suverenitetą šiame, pietinėje Atlanto dalyje esančiame žemės lopinėlyje, kurį Londonas laiko savo teritorija. Jeigu į mūšį dėl Folklando salų įsitrauktų ir Ukrainos ginkluotosios pajėgos, tai gali pakeisti karo eigą", - prielaidomis pasidalino žurnalistai.

Taip pat Kijevui gali tekti skubėti sąjungininkui į pagalbą, jeigu nepriklausomybę paskelbtų Škotija.

Londonui nepritarus Edinburgo sprendimui, ukrainiečių daliniai „ugnimi ir kalavijais" prasieitų per maištingas teritorijas ir atkurtų jose britų karūnos valdžią, prognozuoja „Strana.ua".

Žurnalistai nuogąstauja, kad Londonas gali nuspręsti panaudoti ukrainiečių karius tuose konfliktuose, kuriuose figūruos britų interesai. „Tikėtina, kad septintas punktas sutartyje atsirado ne atsitiktinai", - apibendrina leidinys.

Praėjusią savaitę Kijeve viešėjęs britų premjeras Rišis Sunakas (Rishi Sunak) patikino, kad Londonas ir toliau rems kovojančią šalį.

Šalys pasirašė naują, dešimties metų trukmės susitarimą saugumo sferoje. Didžioji Britanija konsultuos Ukrainą ir teiks jai paramą gynybos srities valdyme ir politikoje. Be to, Londonas pagelbės kuriant modernią kariuomenę, derinantis prie NATO standartų ir vystant Ukrainos gynybos sektorių.

Statistika

2023 m. lapkričio duomenimis ES šalyse laikinoji apsauga suteikta 4,27 mln. ukrainiečių, informuoja „Eurostat".

Beveik pusė laikiną apsaugą gavusių asmenų sudaro moterys - 46,3 proc., apie trečdalis pabėgėlių - 33,3 proc.- vaikai. Vyrai sudaro maždaug 20,4 proc. visų pabėgėlių.

Daugiausia nuo karo bėgančių žmonių priglaudė Vokietija - 1 235 960 arba 28,9 proc. visų pabėgėlių, Lenkijoje apsistojo 955 110 žmonių (22,3 proc.), Čekijoje - 369 330 (8,6 proc.).

Lyginant su 2023 m. spaliu, Vokietijoje pabėgėlių padaugėjo 20 595 žmonėmis (+1,7 proc.), Čekijoje - 4880-ia (+1,3 proc.) ir Norvegijoje - 4180 žmonių (+6,9 proc.). Tuo pat metu laikinosios apsaugos gavėjų Lenkijoje sumažėjo 5510-ia (-0,6 proc.), Italijoje - 160 žmonių (-0,1 proc.), Prancūzijoje 125 žmonėmis (-0,2 proc.) ir Liuksemburge - 15 žmonių (-0,4 proc.)

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder