Mianmaro lyderė nuteista dar ketveriems metams kalėjimo
Nobelio premijos laureatė sulaikyta nuo vasario 1 dienos, kai jos vyriausybė buvo priversta pasitraukti per ankstų rytą įvykdytą perversmą, kuriuo buvo nutrauktas trumpalaikis Mianmaro demokratijos eksperimentas.
Generolų įvykdytas valdžios užgrobimas sukėlė platų nepasitenkinimą, kurį saugumo pajėgos siekė numalšinti masiniais sulaikymais ir kruvinomis represijomis, per jas žuvo daugiau nei 1 400 civilių, teigia vietos stebėjimo organizacija.
Apie bylą informuotas šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad 76 metų moteris buvo pripažinta kalta dėl dviejų kaltinimų – dėl neteisėto radijo ryšio stotelių importo bei disponavimo ir dėl koronaviruso taisyklių pažeidimo.
Kaltinimai dėl stotelių atsirado dėl to, kad perversmo dieną kareiviai surengė reidą į jos namus ir tariamai aptiko kontrabandinę įrangą.
Pirmadienio nuosprendis papildo bausmes, kurias teismas jau skyrė gruodį, kai ji buvo nuteista ketveriems metams už kurstymą ir COVID-19 taisyklių pažeidimą kampanijos metu.
Chuntos vadas Min Aung Hlaingas sutrumpino jai skirtą bausmę iki dvejų metų ir pareiškė, kad gali ją atlikti namų arešte sostinėje Neipide.
Gruodžio mėnesio nuosprendis sulaukė tarptautinio pasmerkimo, o Mianmaro visuomenė, demonstruodama pyktį, grįžo prie senos protesto taktikos – trankyti puodus ir keptuves.
Prieš paskelbiant nuosprendį, organizacijos „Human Rights Watch“ tyrėjas Manny Maungas sakė, kad tolesni nuosprendžiai tik dar labiau pagilins nepasitenkinimą visoje šalyje.
Be pirmadienio nuosprendžio, Suu Kyi dar gresia daugybė kaltinimų dėl korupcijos – už kiekvieną jų gali būti baudžiama po 15 metų kalėjimo – ir tarnybinių paslapčių įstatymo pažeidimo.
Lapkričio mėnesį ji ir 15 kitų pareigūnų, įskaitant Mianmaro prezidentą Win Myintą, taip pat buvo apkaltinti įtariamu sukčiavimu per 2020 metų rinkimus.
Suu Kyi partija „Nacionalinė demokratijos lyga“ tuomet įveikė kariškių organizuotą partiją dar didesniu skirtumu nei per ankstesnius rinkimus 2015 metais.
Po perversmo daugelis jos politinių sąjungininkų buvo suimti, vienas ministras nuteistas kalėti 75 metus, o kiti slapstosi.
Rašyti komentarą