Maskvos moksleiviai bus mokomi Afrikos kalbų

Maskvos moksleiviai bus mokomi Afrikos kalbų

(1)

Keturiose Maskvos mokyklose nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. bus pradėtos mokyti Afrikos kalbos. Mokymo programos parengtos dalyvaujant Maskvos valstybinio universiteto Azijos ir Afrikos studijų instituto (ISAA) magistrantams ir doktorantams, sakė universiteto direktorius Aleksejus Maslovas.

"Pirmiausia kalbame apie svahilių kalbą - yra trys mokyklos, ir vieną mokyklą - amharų kalbą. Be to, šiek tiek vėliau įvesime jorubų ir keletą kitų kalbų", - sakė jis (cituoja TASS).

Nenurodoma, kokiose švietimo įstaigose įvedamos tokios klasės.

A. Maslovas pridūrė, kad iš viso nuo rugsėjo Afrikos kalbų mokysis daugiau kaip 150 Maskvos mokyklų moksleivių. Kalbama apie vieną ar dvi pamokas per savaitę.

"Mūsų tikslas - ne tiek išmokti Afrikos kalbą, kiek sukurti vaikams motyvaciją toliau studijuoti šį žemyną", - sakė jis.

Pasak Maslovo, programa bus plečiama, ją remia Maskvos švietimo departamentas: keliose mokyklose jau dabar "aktyviai plėtojamas ne tik kalbų mokymas, bet ir regioninės studijos apie Afriką", kalbama apie jos kultūrą, istoriją ir ekonomiką.

"Kai paaiškiname perspektyvą, o svarbiausia, kad Afrika - tai ne tik grožis ir safaris, bet ir gera karjeros ateitis, žmonės reaguoja", - tikina jis.

Maslovas mano, kad "sėkmingos patirties" atveju Afrikos studijos galėtų būti įdiegtos ir kitų Rusijos regionų mokyklose.

Jis pridūrė, kad nuo šių metų Azijos ir Afrikos studijų institutas pasiūlys keletą naujų kursų ir programų, susijusių su verslu ir verslumu Afrikoje.

Be kita ko, mokymai apims stažuotes žemyne - pirmiausia Pietų Afrikos Respublikoje, Nigerijoje, Etiopijoje ir Tanzanijoje.

Tanzanijoje, Kenijoje ir Ugandoje valstybinė kalba yra svahili. Ja Afrikos žemyne kalba apie 150 mln. žmonių. Šiuolaikinėje svahili kalboje rašoma lotyniškais rašmenimis.

Amharų kalba yra oficiali Etiopijos kalba. Šioje šalyje ja kalba 25 mln. žmonių. Ja taip pat kalba kelios etninės grupės kaimyninėse šalyse - Eritrėjoje, Somalyje ir Sudane.

Svahilių ir amharų kalbų anksčiau nebuvo mokoma nei Rusijoje, nei Sovietų Sąjungoje. 

Balandžio pabaigoje Dūma pasiūlė išbraukti anglų kalbą iš mokyklų mokymo programos, o vėliau žemųjų rūmų pirmininkas Viačeslavas Volodinas pavadino ją "mirusia kalba". Rusijai pašlijus santykiams su Vakarais dėl karo Ukrainoje, deputatai pareiškė, kad mokyklos turėtų pereiti prie kinų kalbos. 

Nepaisant to, 60 proc. rusų vis dar mano, kad anglų kalba yra geidžiamiausia užsienio kalba, parodė banko "Otkritie" atlikta apklausa.

Kinų kalbą renkasi 16 proc. Afrikos kalbų paklausos tarp rusų nėra.

Šaltinis: "The Moscow Times"

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder