Atominė bomba

Maskva eksponuoja branduolinės bombos „Caras" maketą: ką tuo nori pasakyti Putinas

Rusijos sostinėje esančioje Liaudies ūkio pasiekimo parodoje pasirodė galingiausios branduolinės bombos, išbandytos prieš daugiau kaip 60 metų, maketas, - rašo tsn.ua..

Ketvirtadienį, lapkričio 2 d., prieš atidarant Rusijos parodą VDNKh, agresorės valstybės sostinėje Maskvoje buvo atidengtas termobranduolinės "Car Bomba" maketas.

Simboliška, kad būtent tą pačią dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atšaukė Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties (CTBT) ratifikavimą.

Apie tai praneša Rusijos propagandistai.

Sprogstamojo užtaiso, kuris, kaip manoma, yra galingiausias žmonijos istorijoje, kopija buvo įrengta naujajame "Atomo" paviljone šalia raketos "Vostok".

Muziejaus ekspozicijoje, be termobranduolinės bombos, bus ir kitų eksponatų, pasakojančių apie branduolinės energetikos plėtrą SSRS, ypač atominis ledlaužis "Leninas".

Kokia šio įvykio simbolika

Ketvirtadienį, lapkričio 2 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atšaukė Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties (CTBT) ratifikavimą.

Prieš tai jis prasitarė, kad atsisakius tarptautinių įsipareigojimų Rusija galės atnaujinti branduolinius bandymus, nes to esą prašo šiuolaikinę ginkluotę kuriantys ekspertai.

Be to, Kremliui artimi Rusijos propagandos šaltiniai pranešė, kad V. Putinas buvo pasirengęs paskelbti savo kandidatūrą naujai prezidento kadencijai būtent parodoje "Rusija", kuri buvo atidaryta VDNKh lapkričio 4 d.

Pasak šaltinių, šis Rusijos pasiekimų pristatymas turėtų nustatyti V. Putino perrinkimo kampanijos "ideologinius rėmus".

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas vėliau pareiškė, kad V. Putinas neplanavo dalyvauti parodos atidaryme VDNKh, bet tikrai ją aplankys.

Organizatorių nuotr.

"Car Bomba": kaip ji atrodė ir kas nutiko po sprogimo

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

"Car bombos" bandymas įvyko 1961 m. spalio 30 d.

Naujosios žemės salyne už poliarinio rato. Sprogimo blyksnis truko 65-70 sekundžių, o branduolinis grybas pakilo į 67 kilometrų aukštį.

Švytinčio kupolo skersmuo siekė 20 kilometrų.

Bendra sprogimo energija, skirtingais duomenimis, svyravo nuo 57 iki 58,6 megatonos trotilo ekvivalentu.

Paaiškėjo, kad ji buvo daugiau nei tris tūkstančius kartų galingesnė už 1945 m. ant Hirosimos Japonijoje numestą ginklą.

Sprogimas Naujosios Žemės bandymų poligone įvyko aštrėjant Sovietų Sąjungos bloko ir Vakarų santykių aštrėjimui ir tapo vienu iš ginklavimosi varžybų etapų.

Blyksnis buvo matomas už daugiau kaip 1 000 kilometrų ir buvo pastebėtas Norvegijoje, Grenlandijoje ir Aliaskoje.

Už 780 kilometrų nuo bandymo, Diksono salos kaime, dužo langai.

Po to SSRS, JAV ir Didžioji Britanija pradėjo derybas, po kurių 1963 m. rugpjūčio 5 d. Maskvoje buvo pasirašyta sutartis, draudžianti branduolinius bandymus kosmose, žemėje ir po vandeniu.

Organizatorių nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder