Kventinui Tarantinui - 60: įdomūs faktai apie garsųjį režisierių

Kovo 27-ąją visame pasaulyje žinomas kino režisierius, neprilygstamasis Kventinas Tarantinas (Quentin Tarantino) atšventė 60-ąjį jubiliejų. Jis sukūrė ne tiek ir daug filmų, bet faktiškai visi jie - šedevrai. 

K.Tarantino režisūrinis braižas yra labai atpažįstamas, jo filmų neįmanoma supainioti su kitų režisierių darbais. Regis, jo biografija yra ištyrinėta iki panagių, tačiau dalis jo gyvenimo faktų plačiajai publikai yra ne itin gerai žinomi.

Nebaigė mokyklos

Kventinas Tarantinas kino pasauliu susidomėjo jau vaikystėje, o pirmuosius scenarijus parašė mokyklos metais. Jis tiek įsitraukė į šią veiklą, kad kūrė ir namuose, ir mokykloje.

Mokytojai bandė priversti jį mokytis ir, kaip vėliau sakė Kventinas, „nuolatos prie jo kabinėdavosi", nors jis nieko blogo nedarė, tik rašydavo scenarijus, apsakymus. Galop jį tiek išvargino nesibaigiančios pretenzijos, kad būdamas 15-os jis metė mokyklą.

Pirmasis darbas

Sužinojusi, kad atžala visiškai nenori toliau mokytis, būsimojo režisieriaus mama liepė jam nedykinėti, o eiti dirbti. Kventinas nesunkiai rado darbą ir motinai pareiškė: dabar jis - bilietų tikrintojas kino teatre „Pussycat Theatre".

Tiesa, paauglys apdairiai nutylėjo apie kino teatro specializaciją - čia buvo rodomi vien filmai suaugusiesiems, kuriuos jaunasis Kventinas, aišku, iš pradžių žiūrėdavo nesirinkdamas, visus iš eilės.

Tačiau tie filmai K.Tarantinui visai nepatiko, po daugelio metų jis juos pavadins pigiu, pasibjaurėtinu kino produktu. Vėliau Kventinas dirbo filmų nuomos kontoroje, kur žiūrėdavo viską, nuo didžiųjų režisierių iki trečiarūšių kovinių filmų.

Mažas melas dėl didelio tikslo

Kv.Tarantinas aistringai svajojo dirbti kine. Jis neturėjo jokios patirties, išskyrus krūvą sukurtų scenarijų, todėl suvokė: norint patekti į kino pasaulį, reikia kaip nors prisistatyti.

Būsimojo režisieriaus gyvenimo aprašyme tarp pirmųjų aktorinių darbų - nedideli vaidmenys kino filmuose „Numirėlių aušra" ir „Karalius Lyras".

Filmai sulaukė sėkmės, ir net nedideli vaidmenys didino juose vaidinusio aktoriaus prestižą.

Bet, kaip paaiškėjo vėliau, K.Tarantinas niekada juose nesifilmavo, o įrašė juos į savo autobiografiją kaip tik tam, kad padidintų savo vertę būsimųjų darbdavių akyse. Ekranuose jis pirmą kartą pasirodė suvaidinęs Elvio Preslio antrininką televizijos šou „Auksinės merginos 3".

Intelekto koeficientas

Kai kuriuose šaltiniuose galima rasti informacijos, kad Kventino Tarantino intelekto koeficientas siekia 160.

Režisierius niekada neneigė, bet ir nepatvirtino šio fakto, tačiau daugybėje leidinių jo vardas yra minimas šalia protingiausių įžymybių kaip Bilas Geitsas (Bill Gates), Eštonas Kačeris (Ashton Kutcher) ir Dolfas Lundgrenas (Dolph Lundgren). Beje, abejoti K.Tarantino intelektiniais gebėjimais netenka, jis juos demonstruoja kiekviename kino šedevre.

Sąmoningas pasirinkimas

Daugybę metų K.Tarantinas garsėjo kaip užkietėjęs viengungis, o ir pats visaip palaikė tokią savo reputaciją, teigdamas: tai yra jo sąmoningas pasirinkimas, jis nesiruošia vesti, kad niekas jam netrukdytų kurti filmų.

Tačiau šalia režisieriaus visada būdavo talentingiausios moterys, jis gali pasigirti įspūdingu buvusių mylimųjų sąrašu. K.Tarantinas susitikinėjo su daugybe garsių aktorių, buvo daug kalbama apie jo romaną su Uma Turman (Uma Thurman), nors abipusė jų meilė visada apsiribodavo darbu filmavimo aikštelėje ir šilta draugyste.

Bet nepalenkiamo viengungio reputacija K.Tarantinui nesukliudė 2018 m. vesti izraelietę dainininkę Danielą Pik (Daniela Pick). 2020 m. šeimoje gimė sūnus, o po dvejų metų - dukra.

Literatūros ikona

K.Tarantinas ne kartą yra sakęs, kad žavisi Borisu Pasternaku, padariusiu įtaką visai jo paties kūrybai. 2004 m. atskridęs jį Maskvą, jis iškart prie lėktuvo trapo paprašė jį nuvežti į Peredelkiną, prie poeto kapo.

Žurnalistai režisieriaus prašymą įvertino kaip keistą žvaigždės įgeidį, bet K.Tarantinui tai buvo išties svarbu. Netrukus jis atsidūrė Peredelkino kapinėse, kur laiko dalį tiesiog sėdėjo, prisiglaudęs prie poeto antkapio ir apie kažką mąstydamas.

Atsisakė dirbti su vaikais

2009 m. K.Tarantinas pareiškė, kad kurdamas filmus jis niekada nefilmuos vaikų. Savo sprendimą paaiškino labai paprastai: jo filmuose yra pernelyg daug smurto scenų, kurios gali padaryti žalos vaikų psichikai.

Režisieriaus nuomone, jeigu yra būtina nufilmuoti vaiką, geriau tokiu atveju naudoti animuotą personažą.

Beje, anksčiau K.Tarantinas buvo pareiškęs, kad kūrėjams jokių ribų nėra, ir ne kartą demonstravo, kad jam praktiškai jokių apribojimų neegzistuoja. Pasirodo, išskyrus vieną - vaikus.

Pagrindinis fetišas

Interviu režisierius yra ne kartą prisipažinęs: jis - pėdų fetišistas. Jo aistros objektas yra moteriškos pėdos, jam jos atrodo nepaprastai gražios ir kinogeniškos.

Būtent todėl daugelyje režisieriaus filmų pasitaiko kadrų, kuriuose - basos moters kojos, nufilmuotos stambiu planu, arba vyksta su jomis susiję veiksmai ir dialogai.

Ko gera, žinomiausia scena su basomis moters kojomis iš visų, nufilmuotų K.Tarantino, yra uždegantis Umos Turman ir Džono Travoltos (John Travolta) šokis „Bulvariniame skaitale".

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder