Sankcijos Rusijai

Kurios šalys tiekia Rusijos Federacijai užsienio dronų dalis ir kas yra lyderis

(2)

Į šį sąrašą įtraukti net Ukrainos sąjungininkai. Kurios šalys tiekia Rusijos Federacijai užsienio dronų dalis ir kas yra lyderis.

Rusija, puldama Ukrainą, nuolat naudoja trijų tipų dronus - "Shahed-136/131", "Lancet" ir "Orlan-10". Visuose juose yra užsienietiškų komponentų.

Apie tai pranešė RBC-Ukraina, remdamasi Prezidento kanceliarijos paskelbtais Tarptautinės darbo grupės dėl sankcijų Rusijai tyrimo rezultatais.

Kurios šalys tiekia Rusijai bepiločių orlaivių dalis

Taigi, nurodytuose dronų modeliuose buvo rasta 174 užsienietiškų komponentų.

Tyrimo duomenimis, pagrindinė svarbiausių komponentų Rusijos bepiločiams orlaiviams tiekėja yra Kinija (67 proc. tiekimų, o 17 proc. jų keliauja per Honkongą).

Turkija tiekia 5 proc. komponentų, o Jungtiniai Arabų Emyratai - 2 proc.

Be to, dronuose rasta Japonijoje, Korėjos Respublikoje, Šveicarijoje ir kitose šalyse pagamintų komponentų.

Tai procesoriai, mikroschemos, tranzistoriai ir kiti svarbūs komponentai.

Kaip jau minėta, daug informacijos galima gauti iš viešai prieinamų platformų, o tai apsunkina reguliavimo priežiūrą.

Tarptautinė darbo grupė, vadovaujama OP vadovo Andrejaus Jermako ir Freemano-Spoglio tarptautinių studijų instituto (FSI) direktoriaus Michaelo McFaulo, ragina gamintojus dėti daugiau pastangų, kad užkirstų kelią Rusijai prieiti prie jų produktų ir taip apeiti ekonomines sankcijas.

"Rusija itin aktyviai naudojo bepiločius orlaivius masinėms atakoms prieš infrastruktūrą, civilinius ir karinius objektus Ukrainoje, todėl labai neramina, kad svarbūs priešiškų bepiločių orlaivių gamybos komponentai yra kilę iš įvairių valstybių, įskaitant Ukrainos sąjungininkes", - sakė A. Jermakas.

Kaip galima sustiprinti kontrolę

Taigi, ekspertai siūlo keletą priemonių, kurios neleistų užsienio komponentams patekti į Rusijos Federaciją.

Tarp tokių priemonių ekspertai nurodo būtinybę koordinuoti šalių partnerių sankcijų sąrašus, suvienodinti dvejopos paskirties prekių sąrašus ir išplėsti kategorijas tų prekių, kurioms taikomos sankcijos, remiantis Suderintos sistemos kodais.

Taip pat rekomenduojama aktyviau bendradarbiauti gamintojams ir valdžios institucijoms, o vyriausybės turėtų tirti žinomas bendroves, kurios nesilaiko sankcijų.

Be to, eksporto kontrolės priemonės galėtų sustiprinti kovos su pinigų plovimu mechanizmų taikymą, nes sankcijų vengimas dažnai būna panašus į pinigų plovimą.

Norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad be bepiločių orlaivių Rusija taip pat gamina raketas naudodama užsienio dalis.

Pavyzdžiui, rugpjūtį rusai atakavo Ukrainą raketomis Kh-101, kurios, pasak Jermako, buvo pagamintos šių metų balandį ir kuriose yra apie 30 užsienietiškų mikroschemų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder