"Kroviniai 200" iš Ukrainos pradėti gabenti "Putino lėktuvais"

"Kroviniai 200" iš Ukrainos pradėti gabenti "Putino lėktuvais"

(5)

Specialiosios skraidančios eskadrilės "Rossija" lėktuvais į regionus pradėti gabenti Ukrainoje žuvusių Rusijos karių kūnai. Bent vienas iš šių lėktuvų anksčiau buvo naudojamas Vladimiro Putino kelionei. "Krovinys 200" pristatomas didelėmis siuntomis, tačiau vietos morguose išdalijamas dozuotai - ne daugiau kaip du kūnai per dieną.

Beveik prieš metus, 2022 m. kovo 2 d., į Begišovo oro uostą Tatarstane buvo pristatytas pirmojo respublikos gyventojo Ilnuro Sibgatullino, žuvusio kare Ukrainoje, kūnas.

Pagrindinė Rusijos aviacijos interneto svetainė lėktuvą priskiria specialiajai skraidymo eskadrai "Rossija", kuri priklauso prezidento reikalų departamentui ir yra atsakinga už aukščiausių Rusijos pareigūnų pervežimą.

2016 m. prezidentas Vladimiras Putinas šiuo lėktuvu skrido į Joškar-Olą, tai liudija vyriausybinio laikraščio "Marijskaja pravda" žurnalistų daryta nuotrauka.

Organizatorių nuotr.

mari-el.gov.ru.

Organizatorių nuotr.

Laikraštis "The Moscow Times", naudodamasis skrydžių sekimo paslauga "FlightRadar", išanalizavo sausio pabaigos ir vasario pradžios specialiųjų pajėgų lėktuvų "Rossija" maršrutus ir aptiko tam tikrą dėsningumą: pranešimai apie Ukrainoje žuvusiųjų kare laidotuves dažnai pasirodo po jų apsilankymų Rusijos regionuose.

Vasario pradžioje socialiniuose tinkluose pasirodė Tatarstane nufilmuotas vaizdo įrašas: nufilmuota 11 cinko karstų su Ukrainoje žuvusiųjų kūnais - vaizdo įraše matomi vyrai sakė, kad jie turėjo būti nugabenti į Tatarstano ir Baškirijos kaimus.

Ant vieno iš karstų užrašyta A. A. Jangibajevo pavardė ir inicialai.

Tatarstano socialinių tinklų grupėse rasta pranešimų apie jo laidotuves: Arturas Jangibajevas sausio 31 d. buvo palaidotas Zainske.

Prieš savaitę, sausio 25 d., Nižnekamske nusileido eskadrilės "Rossija" lėktuvas Jak-40, registracijos numeris RA-87972. 

Vasario 8-12 d. Orenburgo ir Čeliabinsko srityse palaidoti šeši kariškiai: Vasario 8 d. į Orenburgą, o paskui į Čeliabinską išskrido dar vienas "Rossija" laivas - krovininis lėktuvas, kurio registracijos numeris RA-61712. 

Sausio 23 d. į Jekaterinburgą išskrido dar vienas orlaivis An-148-100EA, kurio skrydžio numeris RA-61720.

Sausio 23 ir 24 d. regione buvo palaidoti du žmonės: kariškis ir Vagnerio PMC narys. Sausio 26 d. RA-61720 išskrido į Archangelską, o paskui į Čerepovecą.

Po kelių dienų šiuose regionuose buvo palaidoti mažiausiai trys Ukrainoje žuvusieji - pranešimai apie tai buvo paskelbti vietos žiniasklaidoje.

Laidotuvės vyko sausio 27, 28 ir 29 d.  

Prieš tai, sausio 13 d., lėktuvas skrido iš Maskvos į Ufą ir atgal. Tą dieną V. Putinas lankėsi Baškortostano sostinėje. 

Laikraštis "The Moscow Times" nusiuntė paklausimą Gynybos ministerijai ir Prezidento reikalų departamentui, kad išsiaiškintų, ar tikrai vyriausybiniai lėktuvai dalyvavo gabenant "krovinį 200" iš Ukrainos.

Iki publikacijos paskelbimo atsakymų į užklausas nebuvo gauta.

Aviacijos ekspertai jau seniai sako, kad Rusijos karinė transporto aviacija nėra geriausios būklės: pavyzdžiui, lėktuvui, kuris 2016 m. nuskraidino V. Putiną į Joškar-Olą, o po penkerių metų parskraidino namo kariškio iš Tatarstano kūną, jau 40 metų, o neseniai jo naudojimo terminas buvo pratęstas dar 10 metų.

Dar 2011 m. Generalinė prokuratūra tuometiniam ministrui pirmininkui V. Putinui pasiūlė lėktuvą išimti iš eksploatacijos dėl nusidėvėjimo.

"Cinkas prie cinko".

Iš kur tiksliai gabenami mirusiųjų kūnai, nustatyti neįmanoma.

Kai kurie skrydžiai, po kurių regionuose vyksta karių laidotuvės, kyla iš Maskvos.

Tačiau daugelis lėktuvų virš Tambovo ir Lipecko sričių yra išjungę savo atsakiklius, kuriuos "FlightRadar" naudoja jiems sekti.

Nuo karo Ukrainoje pradžios pietų Rusijoje uždrausti civilinės aviacijos skrydžiai. Tai Rostovo, Belgorodo, Voronežo, Briansko, Kursko, Lipecko, Krasnodaro ir Kalmukijos regionai.

Ukrainoje žuvusių kariškių artimieji sako, kad kūnai atvežti iš 1602-osios karinės klinikinės ligoninės Rostove prie Dono. Žuvusiųjų artimieji kviečiami atvykti čia, jei reikia, atpažinti kūnus. 

Vienas iš Rostovo morge apsilankiusių giminaičių sutiko pasikalbėti su "The Moscow Times" korespondentu. Velikij Novgorodo gyventojas praėjusių metų rudenį vyko atpažinti savo tėvo ir sakė, kad morgas buvo perpildytas.

"Ten būdamas mačiau šešis didelius lavonus, kurie labai smarkiai dvelkė puvėsiais. Mačiau, kaip juos iškrauna, ištisus vagonus lavonų, cinkas ant cinko gulėjo.

Vaizdas mane išgąsdino, nors dirbu medicinoje, reanimacijoje, esu matęs lavonų, bet tiek daug lavonų dar nebuvau matęs."

"Ne daugiau kaip du lavonai per dieną".

Žmogaus teisių grupės "Citizen" direktorius. Kariuomenė. Teisė" Sergejus Krivenko mano, kad dėl didelio žuvusiųjų skaičiaus "Gynybos ministerija ne lenktyniauja lėktuvais dėl kiekvieno kūno, o išvežioja juos į regionus tarsi partijomis".

Dienraščio "The Moscow Times" šaltiniai regionuose patvirtino, kad kūnai atvyksta didelėmis partijomis, tačiau jie išduodami dozėmis.

Pavyzdžiui, lapkričio pabaigoje Orenburgo srities morgas gavo 28 Ukrainoje žuvusių kariškių kūnus.

Pasak vietos morgo darbuotojo, buvo žodinis miesto sveikatos apsaugos departamento nurodymas neišduoti daugiau kaip vieno ar dviejų kūnų per dieną:

"Mūsų miestelis nedidelis, vienu metu išleisti tiek daug mirusiųjų artimiesiems - tai sukelti paniką.

Be to, norėjome išvengti situacijos, kai giminaičiai grūstųsi prie morgo eilėje prie mirusiųjų. Galėjo kilti alpimų ar skandalų, todėl nusprendėme nekaitinti situacijos.

Panaši situacija susiklostė Šiaurės Osetijoje dėl kūnų išleidimo.

Maskvos laikraščio "The Moscow Times" pašnekovas respublikos vyriausybėje patvirtino, kad yra įsakymas "neišduoti daugiau kaip dviejų kūnų per dieną". 

BBC ir MediaZone apskaičiavo, kad iki 2023 m. vasario vidurio kare Ukrainoje žuvo daugiau kaip 14 000 Rusijos karių - jų pavardes žurnalistai patikrino remdamiesi atvirais šaltiniais.

Pirmoje vietoje pagal patvirtintų aukų skaičių yra Krasnodaro kraštas (596 žuvusieji). Antroje vietoje pagal žuvusiųjų skaičių - Sverdlovsko sritis (523), trečioje - Čeliabinsko sritis (440).

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: The Moscow Times

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder