Krokodilai

Krokodilai Indijoje išgelbėjo šunį nuo laukinės gaujos užpuolimo: mokslininkai nesutaria, ką tai reiškia

Žurnalui "Journal of Threatened Taxa" skirtame straipsnyje Indijos mokslininkai aprašė keletą keisto pelkinių krokodilų (Crocodylus palustris) elgesio atvejų. Autoriai padarė išvadą, kad šie ropliai pasižymi aukštesniu, nei anksčiau manyta, intelekto lygiu ir empatija.

Tačiau amerikiečių biologas mano, kad vietiniams krokodilams priskiriamos savybės, kurių jie iš tikrųjų neturi, rašo "Live Science".

Mokslininkai iš Indijos aprašė keletą keisto pelkinių krokodilų elgesio atvejų, kurių liudininkais jie tapo.

Pavyzdžiui, straipsnyje aprašomas atvejis, kai suaugusių laukinių šunų gauja nusivijo jaunesnį šunį į upę, kurioje gyvena krokodilai.

Užuot suėdę šunį, trys krokodilai priplaukė prie jo ir savo snukiais ėmė stumti jį į saugesnę vietą ant kranto, kad šuo galėtų pabėgti nuo persekiotojų.

Indijos mokslininkai padarė išvadą, kad krokodilai pasižymi empatija ir galėjo būti susirūpinę šuns saugumu, todėl jo nesuėdė ir padėjo jam pabėgti.

Organizatorių nuotr.

Užuot suėdę šunį, trys krokodilai priplaukė prie šuns ir savo snukiais pastūmė jį į saugesnę vietą pakrantėje / Nuotrauka: Live Science

Mokslininkai taip pat yra aprašę atvejų, kai pelkių krokodilai medžių šakomis viliojo paukščius, pavyzdžiui, egiptietiškąjį garnį (Bubulcus ibis).

Tiesa ta, kad šie paukščiai lizdus stato ant šakų, todėl tarp jų vyksta didelė konkurencija dėl geros šakos.

Taigi šakelė, padėta ant krokodilo nasrų, paukščiams gali atrodyti viliojantis pasirinkimas, padarė išvadą mokslininkai.

Organizatorių nuotr.

Nuotrauka: Live Science

Dar straipsnyje mokslininkai teigė, kad jie stebėjo, kaip pelkiniai krokodilai plaukia ratu upėje ir taip veja žuvį į vieną vietą, kad galėtų ją toliau ėsti.

Taigi Indijos mokslininkai padarė išvadą, kad krokodilai yra intelektualiai labiau pažengę, nei manyta anksčiau.

Organizatorių nuotr.

Mokslininkai taip pat aprašė atvejus, kai pelkiniai krokodilai naudojo medžių šakas, kad priviliotų paukščius, pavyzdžiui, egiptietiškąją garnį / Nuotrauka: Live Science

Tačiau į šio tyrimo rezultatus, kurie nesulaukė plataus mokslininkų bendruomenės palaikymo, skeptiškai žiūri ir biologas Duncanas Leitchas iš Kalifornijos universiteto Los Andžele (JAV).

Jis kaip tik specializuojasi roplių elgsenos tyrimuose.

Pasak mokslininko, krokodilai pasižymi sudėtinga elgsena, tačiau šiame straipsnyje pateiktos išvados grindžiamos žmogiškuoju intelekto apibrėžimu ir bandymu jį rasti krokodiluose.

Pasak mokslininko, krokodilai pasižymi sudėtingu elgesio rinkiniu, tačiau šiame straipsnyje pateiktos išvados grindžiamos žmogaus intelekto apibrėžimu ir bandymu jį rasti krokodiluose

"Šie ropliai turi labai sudėtingą juos supančio pasaulio suvokimo sistemą. Krokodilai puikiai mato, jų uoslė yra viena geriausių tarp gyvūnų, jie puikiai orientuojasi aplinkoje.

Tačiau vargu ar tai galima pavadinti protu ta prasme, kokią matome varnose, kurios gali naudotis improvizuotais objektais tam tikriems tikslams pasiekti", - sako Leitchas.

Kalbant apie šuns atvejį, žinoma, mokslininkui šis incidentas atrodo labai įdomus, nes jis netapo krokodilų auka.

Tačiau nėra jokių įrodymų, kad krokodilai simpatizuoja kitoms rūšims. Pasak Leitcho, straipsnio autoriai bando priskirti krokodilams gebėjimus, kurių jie iš tikrųjų neturi.

Šaltinis: "Live Science"

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder