Kremliui artimas politikos analitikas paragino numesti branduolinę bombą ant Europos
(5)Karaganovas yra Užsienio ir gynybos politikos tarybos garbės pirmininkas, vienas iš Valdajų klubo steigėjų.
Jis taip pat yra Nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos ir pasaulio politikos katedros akademinis direktorius.
Savo straipsnyje 70-metis profesorius aiškina, kad bet kokia karo Ukrainoje baigtis netenkins Rusijos, nebent "bus palaužta Vakarų valia duoti duobę ir remti Kijevo chuntą".
"Grubiai tariant, mums reikia, kad Vakarai paprasčiausiai "atsitrauktų" ir nesikištų į Rusijos ir pasaulio reikalus ateityje", - rašo R. Karaganovas.
Pagrindinė išeitis, kurią jis siūlo, - sustiprinti branduolinę retoriką, kad Vakarų šalys atgautų prarastą savisaugos jausmą.
Pasak jo, pirmieji žingsniai šia kryptimi jau žengti - nuskambėjo prezidento Vladimiro Putino ir kitų Rusijos vadovų perspėjimai, Baltarusijoje pradėti dislokuoti rusiški branduoliniai užtaisai ir nešėjai.
Tačiau reikalas čia neturėtų sustoti, sako profesorius.
Rusijos branduolinė retorika gali nueiti taip toli, kad įspėtų "tėvynainius ir visus geros valios žmones palikti savo namus netoli objektų, kurie gali tapti branduolinių smūgių taikiniais", - sako R. Karaganovas.
Jei ir šis grasinimas nepadės, jis siūlo panaudoti branduolinę bombą.
"Bet ką daryti, jei jie neatsitrauks? Ar jie jau visiškai prarado savisaugos jausmą? Tuomet turėsime smogti grupei taikinių keliose šalyse, kad atvestume į protą tuos, kurie prarado sveiką protą.
Tai morališkai bauginantis pasirinkimas - mes naudojame Dievo ginklą, pasmerkdami save dideliems dvasiniams nuostoliams.
Bet jei to nepadarysime, gali žūti ne tik Rusija, bet greičiausiai ir visa žmonijos civilizacija", - rašo politologas.
Kartu jis įsitikinęs, kad atsakomojo smūgio riziką galima sumažinti iki minimumo, "jei bus tinkamai sukurta bauginimo ir naudojimo strategija.
Jis atsisako tikėti, kad JAV dėl savo sąjungininkų suduotų atsakomąjį branduolinį smūgį Rusijai, rizikuodamos savo pačių teritorija.
"Tik tuo atveju, jei Baltuosiuose rūmuose sėdi beprotis, kuris taip pat nekenčia savo šalies, Amerika ryžtųsi smogti smūgį "gindama" europiečius, užsitraukdama atsakomąjį smūgį, paaukodama menamą Bostoną dėl menamos Poznanės", - teigia Karaganovas.
Profesorius perspėja, kad sprendimo panaudoti branduolinį ginklą nepalaikys Rusijos "draugai" ir šalininkai.
"Tačiau galiausiai nugalėtojai nėra teisiami. O gelbėtojams dėkojama", - apibendrina jis.
Rašyti komentarą