Krematoriumai veikia visą parą: Kinijoje kritiškai išaugo mirčių nuo koronaviruso skaičius
Kinijos teritorijoje vėl kilo koronaviruso epidemija dėl naujos atmainos JN.1. Šalyje daugėja mirčių. Apie tai praneša laikraštis "Daily Star".
Pažymima, kad Kinijos krematoriumai dėl padidėjusio mirčių nuo šios ligos skaičiaus dirba be pertraukos, 24 valandas per parą, o padėtis tik blogėja.
Pažymėtina, kad koronaviruso atmaina, vadinama JN.1, per pastarąjį mėnesį apėmė beveik visą pasaulį ir tapo dominuojančia daugelyje šalių.
Tarp tų, kuriose jis registruojamas dažniausiai, yra Jungtinė Karalystė ir Kinija.
Pasaulio sveikatos organizacija savo pranešime teigė, kad ši padermė klasifikuojama kaip atskiras ligos variantas, nesusijęs su kitais.
"Pastarosiomis savaitėmis JN.1 ir toliau buvo registruojamas daugelyje šalių, jo paplitimas pasaulyje sparčiai didėja ir dabar jis sudaro didžiąją daugumą BA.2.86 palikuonių, apie kuriuos pranešta GISAID", - sakoma ataskaitoje.
Henano miesto gyventojai, kalbėdami su vietos leidinių žurnalistais, sakė, kad padėtis labai bloga, todėl valstybiniai krematoriumai pradėjo veikti visą parą. Iš viso mieste yra aštuoni tokie krematoriumai ir tai gąsdina gyventojus.
"Valstybinių laidojimo biurų morgai negali patenkinti visuomenės poreikių.
Per pastaruosius trejus metus atsidarė daug privačių laidojimo biurų ir verslas klesti. Vietinių laidotuvių skaičius smarkiai išaugo.
Krematoriumai dabar dirba kiekvieną dieną, o lavonai, laukiantys sudeginimo, dedami į šaldiklius. Kremavimo eilė užtrunka labai ilgai", - dalijosi įspūdžiais vyras, vardu Zhou.
Istorijoje rašoma, kad kai kurie šaltiniai teigia, jog šiuo metu visoje šalyje yra 118 977 teigiami koronaviruso testai ir 7 557 pacientai yra kritinės būklės, nors tikslių duomenų apie mirtis visoje šalyje nėra.
Panaši padėtis yra ir Indijoje, tačiau Indijos nacionalinės gydytojų asociacijos koronaviruso darbo grupės vienas iš pirmininkų Radživas Džajadevanas (Rajiv Jayadevan) bandė sumenkinti padėtį.
"Kaip ir tikėtasi, pranešta apie keletą mirties atvejų, tačiau daugeliu atvejų hospitalizacijos neprireikė.
Sunkūs atvejai dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kurie serga gretutinėmis ligomis", - teigiama pranešime.
Yra tikimybė, kad ši atmaina išplito visose šalyse, kuriose vis dar kyla problemų dėl koronaviruso.
Šaltinis: Focus.ua
Rašyti komentarą