Hadžo ministerija „leido 1 mln. maldininkų – tiek užsieniečių, tiek vietinių – atlikti hadžą šiais metais“, sakoma pranešime.
Hadžas yra vienas iš penkių islamo stulpų. Šią kelionę bent kartą gyvenime turi atlikti visi tai padaryti galintys musulmonai, jeigu yra pakankamai sveiki ir turi lėšų tai padaryti. Vis dėlto daugeliui šios svajonės išsipildymo tenka laukti daug metų.
Hadžo apeigos paprastai tampa vienu didžiausių pasaulyje religinių sambūrių. 2019 metais šiose apeigose dalyvavo apie 2,5 mln. žmonių.
Tačiau 2020 metais prasidėjus koronaviruso pandemijai Saudo Arabijos valdžia leido dalyvauti tik tūkstančiui maldininkų.
2021-aisiais jų skaičius buvo padidintas iki 60 000. Dalyvauti buvo leidžiama tik visiškai pasiskiepijusiems nuo COVID-19 karalystės gyventojams; pageidaujantys atlikti hadžą buvo išrinkti loterijos būdu.
Šie suvaržymai kurstė užsienio musulmonų nepasitenkinimą. Šeštadienį paskelbtame pranešime sakoma, kad šiemet hadžą atlikti bus leidžiama tik pasiskiepijusiems jaunesniems kaip 65 metų maldininkams.
Atvykstantieji iš užsienio turės pateikti pažymą, kad jų COVID-19 PGR testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 valandos prieš atvykstant, atsakymas yra neigiamas.
Vyriausybė nori užtikrinti maldininkų saugumą, „tuo pačiu užtikrindama didžiausią hadžą galėsiančių atlikti musulmonų iš viso pasaulio skaičių“, sakoma šeštadienį Saudo Arabijos paskelbtame pranešime.
Hadžas apima virtinę religinių apeigų, rengiamų penkias dienas islamo švenčiausiame mieste Mekoje ir aplinkinėse teritorijose Saudo Arabijos vakaruose.
Saudo Arabijos valdytojų turimas švenčiausių islamo vietų sergėtojų statusas yra jų politinio legitimumo tvirčiausias pagrindas, todėl organizuoti hadžą Rijadas laiko prestižo reikalu.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
Rašyti komentarą