Jų teigimu, dronai galėtų būti nupirkti iš Kinijos bendrovės "Xi'an Bingo Intelligent Aviation Technology".
Ši bendrovė sutiko Rusijos gynybos ministerijai pagaminti ir išbandyti dronų ZT-180 prototipus, kurie gali nešti nuo 35 iki 50 kg sveriančias kovines galvutes.
Tikimasi, kad dronai bus pristatyti Rusijos pusei iki 2023 m. balandžio mėn.
Po to "Bingo" ketina tiekti Rusijai bepiločių orlaivių komponentus ir perduoti technologinę patirtį.
Tikimasi, kad tai leis Rusijos pusei pradėti savarankiškai gaminti iki 100 tokių dronų per mėnesį.
Praėjusiais metais Kinija svarstė galimybę teikti Rusijos kariuomenei didesnę paramą. Be kita ko, ji svarstė planą tiekti atsargines dalis Rusijos Su-27 ir kitų modelių naikintuvams.
Šiam tikslui ji turėjo naudoti suklastotus gabenimo dokumentus, pagal kuriuos karinių orlaivių dalys atrodytų kaip civilinei aviacijai skirtos dalys, rašė "Der Spiegel".
Anksčiau Vokietijos leidinys "Die Welt" rašė apie galimą DJI kiniškų bepiločių orlaivių tiekimą Rusijai.
CNN šaltinių duomenimis, privačios Kinijos bendrovės tiekė Rusijos kariuomenei šalmus ir neperšaunamas liemenes.
Tačiau Rusija prašo Kinijos mirtinų ginklų.
Pekinas ir toliau padeda Maskvai ir "dabar artėja prie to, kad perduotų [Maskvai] mirtiną pagalbą", - sakė JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Rytų Azijos ir Ramiojo vandenyno reikalams Danielis Kritenbrinkas.
Reaguodamos į tai, JAV rengiasi išslaptinti žvalgybinę informaciją apie galimas Kinijos ginklų siuntas Rusijai, rašė "The Wall Street Journal", remdamasis šaltiniais tarp JAV ir Europos pareigūnų.
Tuo pat metu Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas informaciją apie galimą karinę paramą Rusijai pavadino "gandais", kuriuos "JAV ir NATO skleidžia nuo pat Ukrainos krizės pradžios".
Savo pozicijoje dėl taikaus konflikto Ukrainoje sprendimo Kinija paragino visas šalis "išlaikyti racionalumą ir santūrumą, nepilti alyvos į ugnį, neaštrinti konfliktų, neleisti, kad Ukrainos krizė paaštrėtų ar išeitų iš rankų".
Rašyti komentarą