Tačiau ši virusinė infekcija nepakankamai diagnozuojama ir gydoma visų pirma todėl, kad jos simptomai nėra visiškai atpažįstami ir gali būti painiojami su peršalimo ligomis, gripu ar net neurologinėmis ligomis.
Todėl JK vyriausybei dėl skiepų patarinėjantis Jungtinis vakcinacijos ir imunizacijos komitetas rekomenduoja 5,5 mln. vyresnių nei 75 metų amžiaus žmonių skiepyti nuo RSV vykdant nacionalinę skiepijimo kampaniją ir naudojant naujai sukurtas vakcinas.
Komiteto pirmininkas, Oxfordo universiteto infekcijų ir imuniteto profesorius seras Andrew Pollardas sako, kad su amžiumi didėja pakartotinių RSV infekcijų rizika ir gali pabloginti lėtines ligas.
„Suaugusiame amžiuje kas trejus ar ketverius metus mes „peršąlame“, o iš tikrųjų tai yra RSV.
O senstant didėja tikimybė susirgti kitomis ligomis, dėl kurių esame šio viruso labiau pažeidžiami.
Kai mums daugiau nei 65 metai, vis daugiau gyventojų turi sveikatos sutrikimų, kurie gali pablogėti užsikrėtus RSV, – sakė jis. – Jei sergate širdies nepakankamumu ir susergate kvėpavimo takų infekcija, širdies nepakankamumo simptomai tampa daug sunkesni. Taip pat ir žmonėms, sergantiems lėtinėmis plaučių ligomis.“
Įprastai RSV sezonas prasideda spalio mėnesį, didžiausias sergamumas pasiekiamas gruodį, o sezonas baigiasi kovo mėnesį. Dauguma užsikrėtusių žmonių serga nesunkiai, paprastai per 4-6 dienas nuo užsikrėtimo jiems pasireiškia tokie simptomai, kaip sloga, apetito sumažėjimas, kosulys, čiaudulys, švokštimas ir karščiavimas.
Skaičiuojama, kad dėl šios infekcijos per metus gali būti hospitalizuojama ir miršta tiek pat žmonių, kiek dėl gripo, nes ji gali sukelti gyvybei pavojingų simptomų silpniems ar pažeidžiamiems žmonėms, ypač vyresnio amžiaus.
Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos agentūros 2012 metais atlikto tyrimo išvadose teigiama, kad vien tik Anglijoje ir Velse šis virusas kasmet sukelia 1200 mirčių 45-74 metų amžiaus žmonėms ir 4000 mirčių vyresniems nei 75 metų amžiaus žmonėms.
Rašyti komentarą